Hoten Toten zdieľajú krátky film k vinylom.

Slovenská nezávislá rocková skupina Hoten Toten v týchto dňoch vydáva reedície svojich klasických albumov Plán B a Zatmenie na farebných vinyloch a pri tejto príležitosti k nim zverejňuje krátky filmový dokument.

V dvadsaťminútovom zostrihu členovia kapely s odstupom dvoch dekád spomínajú na obdobie, ktoré na prelome milénia asi najviac rozdelilo punkových fanúšikov tým, že HT začali experimentovať s elektronikou a štýlmi ako trip-hop, rap, či dokonca reggae a textovo sa posunuli do temnejších a osobnejších rovín. Dokument obsahuje aj nezverejnené dobové zábery z klubových koncertov, nahrávania albumu Plán B aj niekoľkých videoklipov.

Sveťo hovorí: “Po prekvapivom úspechu prvých dvoch vinylov sme sa rozhodli zmapovať a oprášiť ďalšiu zaujímavú epochu Hoten Toten, v ktorej vznikli na naše podmienky dva pozoruhodné tituly a každý v špecifických životných peripetiách a následných atypických hudobných realizáciach…”

Skupina pôsobiaca na scéne už od roku 1989 minulý týždeň zverejnila efektný videoklip ku skladbe Rozdiel (z albumu Zatmenie), zostrihaný z rodinných filmov frontmana Sveťa Vladařa. Prostredníctvom unikátnych záberov ho môžeme sledovať od jeho prvých detských krokov až po súčasnosť.

Hoten Toten vyrážajú v marci na miniturné:
15.3. Nové Mesto nad Váhom (Klub Za Rampami)
16.3. Bratislava (Randal)
22.3. Košice (Collosseum)
29.3. Zvolen (Dom kultúry ŽSR)

Vinyly Plán B a Zatmenie je možné zohnať iba prostredníctvom webu kapely na www.hotentoten.sk

Zdroj: Hoten Toten