Hip Hop Žije opět míří do Prahy. S novým albem vystoupí i kapela PSH!

Festival HIP HOP ŽIJE opět přiveze do Prahy špičky české a slovenské hip-hopové scény. Vystoupí slovenští hip-hopeři Separ, Ego, Majk Spirit a Strapo. Z české scény se návštěvníci mohou těšit na DJ NobodyListen, Sergey B, Pastora a PSH. Posledně jmenovaná skupina na festivalu představí své nové album nazvané Debut. Jedinečnou atmosféru si fanoušci hip-hopu mohou vychutnat v Průmyslovém paláci v Holešovicích už 13. září. Spolupořadateli akce jsou televize ÓČKO BLACK a Prima COOL. 

Konec léta oslaví čeští fanoušci rapové hudby ve velkém stylu – do Prahy míří největší česko-slovenský hip-hopový festival HIP HOP ŽIJE. Loni měl v metropoli České republiky premiéru a setkal se zde s velkým ohlasem.

„Jsme velmi rádi, že i letos budeme sezónu uzavírat v Praze. V České republice se nejprve uvidíme s fanoušky v Ostravě, kde jsme už pravidelným festivalem. Loni jsme si to zkusili poprvé i v Praze a jsme rádi, že se tam opět vracíme. Bude to tam, jak se na metropoli Česka patří – velmi kvalitní,“říká jeden z organizátorů HIP HOP ŽIJE Marián Baláž.

V Ostravě proběhne festival HIP HOP ŽIJEo posledním srpnovém víkendu a v Praze v Průmyslovém paláci v Holešovicích 13. září svou letní šňůru festivalů uzavře. Spolupořadateli pražské zastávky jsou také první hip-hopová stanice ÓČKO BLACKa Prima COOL.

Hudební dramaturg ÓČKO BLACK Petr Klasna ke spolupráci dodává: „Jedním z cílů při spuštění nové stanice ÓČKO BLACKbylo aktivní zapojení do dění v lokální hip-hopové komunitě. I proto jsem rád, že se podílíme na akci, kde se na jeden večer potká elita českého a slovenského rapu. Setkání lidí ze scény, kteří se zas tak často nepotkávají, může přinést unikátní atmosféru, kterou by si žádný tuzemský fanoušek hip-hopu neměl nechat ujít.“

Další z organizátorů Marko Šebesta představuje jedinečný line-up festivalu: „Nebude chybět to nejlepší ze slovenské hip-hopové scény – vystoupí Separ, Ego,Majk Spirit či Strapo. V Praze chystáme také kromě speciální show DJ NobodyListen a jeho hostů i představení nového alba skupiny PSH s názvem Debut. Fanoušci zde poprvé uslyší živě koncertní podobu songů z tohoto alba. Jako hosté DJ Nobody Listen vystoupí Smack, Hugo Toxxx a Cassanova B. Návštěvníci se mohou těšit i na Sergey BPastora a vystoupí také DJ BUZZY. Každý z účinkujících je jiný a každý je jedinečný. Vystupující nabídnou i novinky ze své tvorby a jsem si jistý, že takový závěr léta bude stát opravdu za to.“

„Jsme velmi rádi, že projekt, se kterým jsme začali před pár lety, se takto krásně rozrostl. Je to důkaz toho, že hip-hopová scéna je neuvěřitelně rozmanitá, a že o tento druh hudby je stále zájem. Na české fanoušky se velmi těšíme, ať už do Ostravy nebo do Prahu,“uzavřel třetí z organizátorů festivalu Boris Marhanský.

Vstupenky v síti Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/HIP-HOP-zije-Praha

Zdroj: TS