Hip Hop Kemp 2012: Ďalšie mená!

Ále. 3 mìsíce každej tejden nový jména a anabáze jménem lineup Hip Hop Kempu 2012 stále nebýt u konce? Ale ale. A už je to tak.
AMO & Band – jestli si nìkdo mohl lajsnout nazvat své nové album Positive a neznít u toho jako „nasíluhipík“, jsou to právì AMO z Blavy. Naopak, je to asi nejvýstižnìjší zpùsob, jak jejich sluncem prozářený groove a příchutí jamajského rapu lízlý rap nazvat. S živou kapelou navíc jejich positive vibe chytil neuvìřitelný koule, koule jak Král Kong nebo Jr.Gong a myslím, že co se domácí části lineupu týče, máme tady pozitivnì černého konì.
Aphroe + DJ Mirko Machine – tìžký váhy na scénì. Aphroe si na majku obhajuje svoje od ranných devadesátek, kdy fungoval v partì RAG. Královský rrrap – kdo nemá err, to je amatérr, poctivì nìmecký jak šnuptychl. S uchu lahodícími názvy písní jako “Kopf Stein Pflaster“. S výbornou lyrikou, o jejíž hloubce si vìtšina z nás mùže jen číst. Když se zralý třicátník Aphroe postavil na nohy sólo kariéry, zkoušet klišé, kterým se vyhýbal celou kariéru, byla blbost. Přišel s deskou, inspirovanou tím, co je jeho srdci nejblíže, pojmenoval jí jednoduše 90 a vzdal tak hold všem svým rapovým hrdinùm devadesátých let, na kterých vyrostl. Zmáknul to se ctí a bez zbytečného patosu. Jako bonus se dal dokupy s legendou kol z oceli z nejvìtších jménem DJ Mirko Machine, co skrečuje lisovaný asfalt jak pán od léta pánì 88. Desky lidí jako MC Rene, Stieber Twins, Spax, Der Lange, Klasse von 95, Sleepwalker, Grand Agent, Marius No.1, DJ Stylewarz nebo Dendemann by mohly vyprávìt, jak pocítili, jaký že to škrábání potřebovali jak prase. Dohromady zadìláno na pořádnej prùser.
Alien Dee – beatbox a Hip Hop Kemp – to jde dohromady už roky. Vlastnì od samýho začátku. Beatburger Band, Blady Kris, Killa Kela, Faith SFX, Eklips, Mazen SFX… Do mikrofonu tu býbo prskali týpci od Prahy přes Polsko a Nìmecko po Anglii nebo Francii. Mistři prskaného beatu. Nejlepší v oboru. A teď na tuhle tradici naváže „humanoidní beatboxový muzikant“ osobnì – Alien Dee. Taliánskej střelec jak ze spaghetti westernu. A že se máte na co tìšit? Tak tomu vrrr.


Co nám zbývá na příštì? P, K, L, Fň, je toho relativní kvanta, jak matra na blunta. Vidíme se za tejden a řeknem si další.


HIP HOP KEMP 2012 – Line up:

A:

ALIEN DEE /IT/

AMO & Band /SK/

APHROE /D/

B:

BEAT JUNKIES (DJs J.Rocc, Babu, Rhettmatic, Melo-D) /USA/

D:

DAM FUNK /USA/

DANNY BROWN /USA/

DIAMOND D (performing Stunts, Blunts & Hip-Hop) + live band /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

DOPE DOD /NL/

The DOPPELGANGAZ /USA/

E:

EFTHYMIS (ex-Terror X Crew) /GR/

EKTOR /CZ/

ELZHI (the last Elmatic show!) /USA/

F:

FAVORITE /D/

FOREIGN BEGGARS /UK/

G:

GRAMO ROKKAZ /SK/

J:

JAY DIESEL + TAFROB /CZ/

JEAN GRAE + DJ Mr.Len /USA/

M:

MACKLEMORE + RYAN LEWIS /USA/

MADLIB & FREDDIE GIBBS /USA/

MAJK SPIRIT + H16 /SK/

MALPA /PL/

MARSIMOTO /D/

MOJA REČ /SK/

O:

OLIVER LOWE & FRIENDS /CZ/

S:

SNOWGOONS /D/ ft. VIRTUOSO /USA/, SOULKAST /FR/, SICKNATURE /DK, PROP DYLAN /SWE/, KILLAKIKITT /HU/

SODOMA GOMORA /CZ/

SOKOL & MARYSIA STAROSTA /PL/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

T:

TABASKO (Haem, O.S.T.R., Kochan, Zorak) + Noise Trio Live Band /PL/

TAKTLOSS /D/

TY NIKDY (Idea, Rest, Paulie Garand, MC Gey, Boy Wonder, DJ Fatte) /CZ/

Y:

YASIIN BEY aka MOS DEF /USA/


Zdroj: Hip Hop Kemp 2012
Publikoval: Redakcia GREGI.NET