Havana Club Grand Prix 2015: Pripravte sa …

Havana Club Grand Prix? Barmanská soutěž s ryzí atmosférou kubánského večírku. Ve vzduchu létají kapky rumu, v sále voní doutníky a na pódiu i pod ním se v rytmu salsy pohybují stovky usměvavých tváří. Díky Havana Club Grand Prix diváci ochutnají Kubu, aniž by museli do nějakého letadla nastoupit. A barmani, ti se předhánějí v tom, který z nich naopak zažije Kubu na vlastní kůži.

Kuba miluje koktejly a barmani i jejich zákazníci milují kubánský rum. To, že soutěž Havana Club Grand Prix je tak oblíbená a patří svojí úrovní a zajímavostí k nejlepším ve světě, tedy nikoho nemůže překvapit. Její organizátoři tvrdí, že za nejlepší koktejlové časy na Kubě mohla vždy spolupráce lokálních a zahraničních talentů, a tak tomu jdou každé dva roky naproti – hledají novou kubánskou klasiku na platformě, které se dnes účastní barmani z téměř čtyřiceti zemí světa. Od roku 1996 se Havana Club Grand Prix konalo už desetkrát. A možná právě letošní, jedenáctý ročník přinese vítězný koktejl s tak silnou „osobností“, že si jej budou návštěvníci barů objednávat stejně často jako Cuba Libre, Daiquiri anebo Mojito.

Do Čech se dostalo Havana Club Grand Prix s drobným zpožděním, letos tedy budou naši barmani míchat rumové koktejly před porotou teprve podeváté. Navíc úplně poprvé se soutěží pouze v mixologii. Pro řadu finalistů v historii Havana Club Grand Prix znamenalo právě klání se slavným kubánským rumem bod obratu, který je vynesl mezi světovou špičku – Václav Vojíř, Aleš Půta, Jan Braniš, Ondřej Hnilička, Radim Hamrosi, Kateřina Kluchová… Všechna tato jména jsou dnes nejen hvězdami u nás, ale skvěle konkurují i svým zahraničním kolegům.

Kdo bude další? U napínavé cesty za mezinárodním barmanským úspěchem můžete být i vy! Začíná 14. října 2015 v pražském Music clubu Phenomen, kde proběhne kvalifikace soutěžících, a pokračuje finálovým večerem českého kola Havana Club Grand Prix ve čtvrtek 12. listopadu v Radlické kulturní sportovně. Tam budete moci úspěch vítěze oslavit v ryzím kubánském stylu, osobně popřát nejlepšímu barmanovi hodně štěstí v kole nejnáročnějším a dokonce se sami ocitnout v roli porotců – po skončení oficiálního kola bude všech deset finalistů připravovat koktejly na tzv. open baru. Budete je moci ochutnávat a barman, který od vás nakonec dostane nejlepší hodnocení, poletí (jako nesoutěžící doprovod) na Kubu taky!

Pro více informací sledujte: www.facebook.com/havanaclub.czwww.hcgp.cz

HCGP_vizual

Zdroj: M-Ocean – event management & promotion