H16 vydáva album SILA.

Legendárna crew vracia svoju hudbu uliciam, v ktorých sa zrodila: SILU predstavila fanúšikom na tajnej release párty v nedostavanom petržalskom metre.

Ťahajú to spolu na scéne už viac ako dekádu. Vydali tri spoločné albumy a nekonečný zoznam hitov. Nie nadarmo si formácia H16 na svojej ceste nesie prezývku „legendárna crew“ – aj keď majú na konte tiež sólové albumy, nakoniec sa vždy stretnú spoločne v štúdiu – formácia H16 v zložení Majk Spirit, Otis, Cigo, Grimaso a Abe dnes vydáva svoj štvrtý štúdiový album SILA. 

Tajná release party v tuneli petržalského metra

Slovenský hip-hop a klubová scéna by bez nich neboli tým, čím sú. Za roky na scéne sa H16-tka stala najznámejším hiphopovým exportom bratislavskej petržalky. Práve na svoje sídlisko sa skupina vrátila s veľkým hudobným prekvapením v piatok 2. decembra. V rámci podujatia Spots odpálila koncert v tuneli nedostavaného metra uprostred Petržalky. V hĺbke 160 metrov predstavila v exkluzívnej predpremiére skladby z albumu SILA v prítomnosti svojich fanúšikov, ktorých pozvala na tajnú release party len 4 dni pred jej štartom. 

Tracklist albumu SILA prináša symbolicky 16 skladieb

Po trojročnej albumovej pauze (album Rýmy, hudba a boh vyšiel v r. 2013) uviedol prípravy nového albumu SILA júnový videoklip Každý deň – na trip do zákulisia života H16tky vzal fanúšikov prostredníctvom kamery MiniBOJ KILLA: www.youtube.com/watch?v=81opI-RAeE8. Nasledoval októbrový vizuál k tracku Počítaj s nami www.youtube.com/watch?v=0RzWUc6hsuc z dielne A-Teamu pod vedením Michala Nemtudu. 17. novembra H16tka oficiálne spustila predpredaj albumu SILA a odvtedy stihla predstaviť už päť trackov: Triumf,  DokonalýĽuďom stále (pokračovanie tracku Ľuďom stále *ebe), Jetpack a tiež singel Prvý krát, ktorý zaznel v závere novembra v rádiopremiére v éteri Rádia Europa 2.  

Album SILA vznikal vo VTR štúdiu Romana Zámožného, mastering a mix zastrešil Marek Šurin a o kreatívu coveru albumu sa postaral Lousy Auber a RHB Design.  

sm_h16sila-promofotky-59

O produkciu albumu sa už tradične postarali Grimaso a Abe. Ako hosťujúci producenti sa na albume predstavujú Homiebeats, Maiky Beatz, DJ Wich, Gonzi a Domeno. Na album sa vošli aj tri featuringy – medzi nimi jeden spevácky hosť (Maxo v tracku Vychilluj) a dva rapové featy (DMS v Nebojím sa nikoho a Pil C v tracku Jetpack). 

„SILA je náš najlepší album. Dúfame, že urobí medzi ľuďmi taký humbuk, ako keď sme vydali náš debut Kvalitný materiál,“ hovoria o albume chalani z H16tky. Na otázku, kde sa podľa nich aktuálne nachádza ich formácia v porovnaní so svojou predošlou tvorbou, sa v odpovediach zhodujú –  všetky sólové albumy, ktoré v posledných rokoch samostatne nahrali, im vraj pomohli, aby mohla byť ďalšia tvorba H16tky ešte lepšia: „Sme profesionálnejší, sofistikovanejší a silnejší ako  pred tým. Máme viac skúseností aj vďaka sólovým albumom. Teraz sme v životnej forme.“

sm_pic-12-of-29

Album SILA vychádza vo vydavateľstve Spirit Music 6. decembra a je v predaji na: www.shop.rukahore.sk/h16  

Tracklist albumu SILA:
1/ Každý deň  
2/ Počítaj s nami  
3/ Triumf  
4/ Dokonalý 
5/ Nebojím sa nikoho  
6/ Problém  
7/ Jetpack  
8/ MKZ  
9/ Ľuďom stále
10/ Národ holubičí
11/ Dali
12/ Sofistikovaný
13/ Pusy
14/ Vychilluj
15/ Prvý krát
16/ Sila

Diskografia H16:
Kvalitný materiál (2006)
Čísla nepustia (2008)
Rýmy, hudba a boh (2013)
Sila (2016)    

www.facebook.com/H16.sk    
www.instagram.com/h16crew 
www.twitter.com/H16official  

sm_sila_final_front

Zdroj: SOUL FOR SHOW