Gonsofus vyráža na turné Gonsofus v Tvojom Meste.

Pred vydaním nového albumu, Gonsofus vyrazí na turné po slovenských kluboch. Tretia edícia turné s tradičným názvom “Gonsofus v Tvojom Meste” sa uskutoční v marci a začiatkom apríla. Gonsofus predstaví na koncertoch úplne nové a ešte nehrané pesničky z nového albumu, ktorý duo plánuje vydať tento rok na jar. Samozrejme nebudú chýbať ani známe pesničky z albumov „Taking Shape“ (2015) a „Sueno EP“ (2014).

Medzinárodný hudobný projekt Gonsofus je výsledkom spolupráce dvojice Sasha Mamaev a Gábor Tokár. Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich štýlu, ktorý spája žánre ako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až desať hudobných nástrojov a prostredníctvom loopovania vytvárajú neuveriteľnú show so zvukom celého orchestra. Naživo a na mieste.

„Ubehlo to rýchlo, odkedy sme cestovali po Slovensku v rámci tour V Tvojom Meste II., ale keď sa na to pozeráme spätne, veľa sa toho udialo.” hovorí Sasha Mamaev, zakladateľ a polovica kapely GONSOFUS. „Mali sme zimné turné v Litve a Lotyšsku, niekoľko koncertov a stihli sme nahrať nový album. S Gáborom sme tiež zistili, že ostalo ešte veľa miest na Slovensku, kde sme ešte nekoncertovali, takže našou novou výzvou bolo navštiviť, čo najviac slovenských miest bez toho, aby sme vynechali tie obľúbené, kde často vystupujeme. Napríklad po prvýkrát sa zastavíme v mestách ako Púchov, Považská Bystrica, Kremnica, Michalovce, Tatranská Lomnica, Komárno a Trenčín. “ dodáva Mamaev.

GONSOFUS môžete vidieť a počuť po celej krajine už v marci a apríli!

Gonsofus V Tvojom Meste III

03.03 – Považská Bystrica (Subway Club)
04.03 – Púchov (Queen’s Pub)
10.03 – Nitra (Mariatchi)
11.03 – Bratislava (Re:Fresh Club)
17.03 – Banská Bystrica (Farhof Art Club)
18.03 – Tatranská Lomnica (Switch Club)
24.03 – Kremnica (Akropola)
25.03 – Brezno (Bombura)
31.03 – Trenčín (Klub Lúč)
06.04 – Michalovce (Freedom)
07.04 – Prešov (Wave Club)
08.04 – Košice (Kasárne/Kulturpark)
14.04 – Komárno (Rév)
15.04 – Trnava (Ten!Podnik)

official website: www.gonsofus.com
music: www.gonsofus.bandcamp.com

Zdroj: Gonsofus