Globálny hudobný priemysel spozná Slovensko, vďaka projektu Tootoot

Slovenská služba Tootoot sa predstaví na jednej z najprestížnejších hudobných konferencií sveta Midem vo francúzskom Cannes. Platforma, ktorá zbiera hlasy fanúšikov za koncert obľúbenej kapely sa prebojovala do absolútneho finále súťaže start-upov MidemLab, ktorá každoročne dáva priestor 20 najperspektívnejším inováciám v hudobnom priemysle. Porotu, ktorá poslala Tootoot do finále, tvoria profesionáli z top spoločností sveta, ako napríklad Sony Music Entertainment, Pandora, Google a ďalší.

Tootoot buduje úplne nový ekosystém pre živú zábavu nielen pre fanúšikov, ale aj pre hudobných profesionálov, kluby a festivaly, ktorí vďaka platforme môžu organizovať koncerty efektívne a predávať vstupenky priamo fanúšikom. Do systému Tootoot aktívne zapája aj médiá, ktorým vytvára nový priestor na podporu kultúrnych podujatí. Tootoot bol zaradený do kategórie Marketing, social engagement & monetisation solutions, v ktorej bude súťažiť s ďalšími 6-7 rozbiehajúcimi sa spoločnosťami.

Desktop screenshot

“Už samotnú účasť v súťaži MidemLab vnímame ako obrovskú príležitosť odprezentovať našu prácu a získať strategických partnerov. V minulosti v tej istej súťaži vystúpili projekty Kickstarter, Soundcloud či SongKick, takže sme naozaj v dobrej spoločnosti. Zároveň, Tootoot je vôbec prvou slovenskou spoločnosťou, ktorá sa na Midem-e predstaví, o to viac sme pyšní a chceme samozrejme našu krajinu odprezentovať v tom najlepšom svetle,” hovorí Daniela Grečnerová, spoluzakladateľka a marketingová riaditeľka služby Tootoot.

Konferencia Midem patrí medzi rešpektované B2B podujatia, na ktorej sa pravidelne stretáva špička z hudobného biznisu. Svoju účasť medzi hlavnými speakrami len pred pár dňami okrem iným potvrdil aj svetoznámy producent a hitmaker Timbaland, ktorý príde odovzdať svoje skúsenosti mladým talentom v Midem Artist akcelerátore a zároveň vystúpi s prednáškou o tvorbe svetových hitov.

Tento rok je výnimočný aj svojim poradovým číslom, ide už o 50.ročník konferencie, ktorá tak už stabilne poskytuje hudobnému svetu priestor na stretnutie a určenie smeru hudobného biznisu pre ďalšiu sezónu.

Tootoot je služba, vďaka ktorej si môžu fanúšikovia vypýtať koncert svojej obľúbenej kapely. Tootoot tak získava informácie o počte, geografickom zastupení a o ďalších cenných informáciach pre hudobných profesionálov pri plánovaní koncertov. Zároveň vytvára aj priestor na efektívny predaj vstupeniek na živé podujatia najmodernejším spôsobom. Okrem bežných home-ticketov, doručovaných na email predáva Tootoot aj tzv. mobilné vstupenky, ktoré sú najpohodlnejším riešením pre fanúšikov aj organizátorov a zároveň tým chce podporiť ekologické nákupné správanie svojich zákazníkov.

Sledujte Tootoot na Facebook-u alebo sa zaregistrujte zadarmo na webe alebo v mobilnej aplikácii (Google Play alebo App Store).

Zdroj: Tootoot