FOLK BLUES SESSION 2019: 30. Novembra v DK Lúky!

XIX. ročník festivalu folk-bluesovej a bluesovej hudby Folk Blues Session 2019 nám tento rok predstaví opäť niekoľko bravúrnych hudobníkov  z našej scény  a zahraničného headlinera z Brazílie.

V skratke vám priblížime o nich to najzaujímavejšie…

OCTOPUS – Blues-rocková skupina, pôvodom z Bardejova vznikla už v roku 2003.  Na začiatku svojej hudobnej kariéry hrali prevažne prevzatú tvorbu od iných interpretov, čím sa dopracovala až k tvorbe vlastných skladieb, ktoré si už čoskoro vypočujeme. V zložení: Damian Eastwood – vocal, Michal Maturkanič – guitar, vocal, Roman Maturkanič – guitar, Peter Konečný – bass, Norbert Štofík – drums to bude nezameniteľný zážitok!

THE BLUES DESTILLERY – Po dvojitej zmene názvu kapely, ich znamenitá hudobná stopa ostáva rovnako výberová a my sa tešíme, že spoznáme tieto bluesové kapacity naživo.

MARTIN CHROBÁK A PRIATELIA  – Martin Chrobák, ako hudobný publicista a pesničkár je na scéne už od obdobia osemdesiatych rokov.  Počas svojej kariéry spolupracoval s nemalým počtom skvelých hudobníkov, pesničkárov, muzikantov a iných umelcov.  Martin sa popri vlastnej tvorbe venuje aj hudobnej publicistike a vydavateľskej činnosti. Je šéfredaktorom časopisu Nový Populár.

BIG GILSON & BLUES DYNAMITE (BR)  – Brazílsky bluesový a rockový gitarista bol jedným z predchodcov blues v Brazílii a zakladateľom legendárneho Big Allanbik – jednej z priekopníckych brazílskych bluesových kapiel.  “Big Gilson je najlepším brazílskym bluesovým gitaristom.“ Jornal do Brasil „Vynikajúce gitarové sóla plné pocitov a silné hranie. “Guitar Player Magazine – Brazília

Ako vidíte, na programe sú rockovo – bluesové špičky svojho hudobného žánru, a preto príďte zrelaxovať a vychutnať si ďalší ročník skvelej hudby do petržalského Domu kultúry Lúky v posledný novembrový podvečer .

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil

Fond na podporu umenia.

INFORMÁCIE:
FOLK BLUES SESSION 2019
30.11.2019 / 17:00 / 8 € predpredaj, 11 € v deň festivalu /  Dom kultúry Lúky

VSTUPENKY:
Predpredaj Ticketportal
Pokladne KZP – DK Zrkadlový háj a DK Lúky.

Zdroj: KZP