Fiordmoss a Herzog Herzog už 19.12. na Czecho Mecho v KC Dunaj!

Český elektro-folkový projekt Fiordmoss svojím zvukom a dôrazom na vizuálnu stránku často odkazuje na estetiku škandinávskej scény.

Subtílne elektronické kompozície ich aktuálnych releasov Siberia a Ink Bitten naživo miestami siahajú k surovejšiemu shoegazeovému zvuku, ktorý je vystavaný okolo dream-popového spevu Petry Hermanovej. Od svojho založenia odohrali Fiordmoss nespočetné množstvo koncertov po Európe, zdieľali pódium s menami ako Jamie Woon, Hudson Mohawk, či Machinedrum. 19. decembra zahrajú v KC Dunaj na akcii Czecho Mecho v rámci krstu debutového albumu Herzog Herzog.

Domáci producent Herzog Herzog si vďaka dvom vydareným EPčkám a svojim živelným koncertom vybudoval pozíciu jedného z najzaujímavejších elektronických live-actov. Jeho dlhohrajúci debut Sitzfleisch.

Herzog_Herzog_02

Vychádza koncom decembra na domácej značke Exitab. Viac inštrukcií v prvom singli Don Salamander si môžete vypočuť tu: https://soundcloud.com/herzogherzog/don-salamander

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/124636477″ params=“color=ff6600&auto_play=false&show_artwork=true“ width=“100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Ďalším českým hosťom bude Johana Švarcová (Kazety), ktorej meno nájdete aj v trackliste chystaného Herzogovho albumu. Johanine Djsety sú naklonené súčasnej elektronike, ale aj tanečným trackom z konca 80-tych a začiatkom 90-tych rokov.

Czecho Mecho

„Československá kultúra“ nie je anachronizmus ani po 20 rokoch od rozdelenia. V seriáli podujatí Czecho Mecho, ktoré pripravilo České centrum spoločne s OZ literarnyklub.sk privedieme do kultúrneho centra diania to podstatné z československej scény.

Fiordmoss, Jan Durina photography 2013

Viac na: https://www.facebook.com/events/492470710868539/?source=1

POSTER_web

Zdroj: Czecho Mech