Film Eva Nový po týžni v top desiatke najnavštevovanejších filmov v našich kinách!

Hraný debut Marka Škopa, v hlavnej úlohe s Emíliou Vášáryovou, sa teší obľube nielen u filmových kritikov, ale aj u divákov. Po prvom týždni v kinách je jedným z najnavštevovanejších.

Po ocenení v kanadskom Toronte a predpremiérovom turné po slovenských mestách vstúpil film Eva Nová 19. novembra oficiálne do kinodistribúcie. Presne po týždni má režisér Marko Škop, ako aj celý tím tvorcov filmu, dôvod na radosť. Film je po prvom týždni v kinách, s počtom divákov viac ako 4000,  4. najnavštevovanejším.

Eva_Nova_photo_2_RGB

Ak k tomu prirátame aj divákov z predpremiérového turné, vzrastie číslo o ďalších vyše 1000, konkrétne dosiahne počet 5284. Okrem toho sa film teší z viac ako pozitívnych kritík a reakcií od filmových profesionálov, ale aj divákov. Marko Škop sa po úspechoch s dokumentárnymi filmami (Iné svety, Osadné) rozhodol nakrútiť prvý hraný film a výsledky jasne hovoria, že to bol pre neho správny krok.

Film Eva Nová môžete ešte stále nájsť v slovenských kinách. Aktuálny program premietania na daný mesiac nájdete na https://www.asfk.sk/program-predstaveni-filmu/eva-nova.

Zdroj: Asociácia slovenských filmových klubov