Festival Svojšice 2018: NINA KRAVIZ – NEJŽÁDANĚJŠÍ DJka SVĚTA HEADLINEREM 18. ROČNÍKU FESTIVALU!

Svojšickou “Shaman Techno Stage”, kterou má pod dramaturgickou patronací samotná Nina, ozdobí nová – neotřelá jména z underground scény, dva deep tech-housoví producenti, speciální slovenská show a Live projekty.

Jako hosty si Nina vybrala zástupce svého record labelu Erica Cloutiera z Detroitu a Denira z Amsterdamu. Doplní je Dani Sbert z Mallorcy a deepový Alex Preda z Amsterdamu. Speciální projekt Rumenige meet Boss představí slovenská legenda Dj Toky a Boss, excelentní živáky zahrají čeští umělci HRTL a Elektrabel! Rozjezd stage zahájí nadčasový, dánský, housový producent Brynjolfur. A jako poslední si zahraje zakladatel festivalu Džejár!
Letos máme techno stage konečně jinou. Alespoň tak to vnímám já osobně. Je to více undergroundové, tak trochu se to blíží k tzv. „berlínskéhu Berghainu“. Zásadní vliv na toto měla Nina a její management. Musím však říci, že i má cesta do Berlína sehrála svou roli. Navštívil jsem v listopadu snad všechny kluby berlínské scény a odjížděl jsem zcela naplněný. Ta energie a celkový pocit z jejich mejdanů mě pěkně posadil na prdel. Nebylo to pro mě nové, už jsem to zažil! Podobalo se to akcím, které jsem pořádal, a nebo na nich hrál v začátcích naší scény od roku 1999. Dj tam byl za boha, atmosféra byla nasáklá „technosteronem“, party lidi byli na 1000% přítomní danému momentu a zcela oddáni hudbě, nic jiného je nezajímalo. V Tresoru jsem neviděl na 20cm, jak hustá byla mlha ve spojení s jedním blikajícím stroboskopem. A když dávkoval Dave Clarke, tak těch tisíc lidí řvalo každý mix, který dával. Tři hodiny!!! Uf, i teď mám husinu. A Berghain mi ukázal, co to znamená underground, láska k party hudbě a vůbec celé scéně, jejím kořenům, filozofii, která se promítá do našeho každodenního myšlení a ovlivňuje tak naše postoje k tomu, jak dalece jsme schopni vnímat elektronickou scénu a odlišujeme to, co je pro nás komerční a co ne.
Hosté Niny jsou pro české publikum “nová čerstvá jména”. Jsou to však producenti, kteří dělají kvalitní hudbu a svými sety mají co nabídnout. S každým z nich jsem ve spojení (včetně Niny) a mluvíme spolu o tom, jaké je Svojšické publikum a co máte rádi . Toto oni zohlední a přitom do toho vdechnou kus sami sebe. Např. když poslouchám produkci Brynjolfura, nerozumím tomu, kde se v tomto mladém člověku berou pocity a nápady, jak vytvořit tak pocitově (vnitřně) bohaté tracky, které mají nádech 80 let, když v té době něžil:)

Letošní ročník je zkrátka ”návratem krále“. Tím pomyslným králem je totiž samá podstata techna. Protože pro mě samotného a věřím, že i pro mnohé z vás, je techno životní cestou a kulturním naplněním. A toto mé uvědomění se promítlo do letošního ročníku.

Nedílnou součástí Svojšic je však i nabušená Ritual Drum&Bass Stage, kterou s námi realizuje team Let It Roll, který je organizátorem největšího drum & bass festivalu na světě. Kluci to letos pořádně nakopli a my se tak můžeme těšit na skutečnou žijící legendu britského Hospital Records – High Contrasta! Lineup doplňují nabušení The Prototypes mistr Dj mixu A.M.C. a také slovenská hvězda B-Complex. A jasně, nebude chybět ani jádro Let It Roll crew a další čeští top Djs včetně nových objevů domáci scény! Bude to ostrá jízda, to je jasný už teď!

Také na Trans Hard Stagei jsme letos mířili na neohraná jména. Headlinovat bude zamilovaný páreček Psychodrums aka Needlax & Miss Pockett z Barcelony! Představíme výborného bulharského producenta Nobody a Dj Gumja ze Slovinska! Sekundují slovák Matthew, česká hard techno legenda Golpe a jeho hosté. Yes! Bude stříkat pot! :)

Sleduj náš facebook, instagram a web. Na webu najdeš tapety pro tvůj mobil a comp, můžeš si přečíst příběh svojšického šamana a nebo si již za pár dnů objednat novej Merch. Více si o letošním ročníku a Nině řekneme ve video rozhovorech na konci května.

Kouzelný, magický, tajemný, jedinečný a především plný pozitivní energie a lásky k hudbě – to je náš festival Svojšice, který je zasazen do přírodního amfiteátru uprostřed nádherné přírody. V sobotu 23. června zde budeme dělat již 18 ročník našeho mejdanu a vy s námi můžete prožít to, co vám jinde nenabídnou…

#svojsicemajininu #festivalsvojsice

Kompletní line up

 

Oficiální stránky festivalu

Předprodej vstupenek

Facebook festivalu

Facebook event

Festival Svojšice 2018

Termín festivalu: 23.6.2018

Místo konání: letní areál Svojšice u Pardubic

Zdroj: TS