Festival s dobrým srdcom sa vracia na obľúbené miesto

Dvanásty ročník festivalu Punkáči Deťom prinesie štyri dni plné punku, punk-rocku, ska, reggae a rockabilly do kempingu na rybníkoch v Opatovciach pri Trenčíne. Na dvoch pódiách sa predstaví viac ako 60 kapiel z celého sveta, medzi nimi aj legendy ako U.K. Subs, Cockney Rejects, Paddy and the Rats, Lion’s Law, The Hillbilly Moon Explosion, Los Fastidios, Maid of Ace, Crim a ďalší.

Z domácej scény CZ/SK scény sa môžu návštevníci festivalu tešiť na preverených hudobníkov zo skupín ako Totální Nasazení, Načo Názov, Hoten Toten, Houba, Nežfaleš, Čad, Vision Days, Punkreas, Karpina, Hudba z Marsu či Nekultúra, v kombinácii s mladými kapelami ako Supertesla, Berlin Manson, Marhule či Rumaska.

Festival Punkáči Deťom sa v rokoch 2019-2022 konal na známom letisku v meste Trenčín. Aktuálny ročník sa však vráti do pôvodného areálu v kempingu na rybníkoch v obci Opatovce pri Trenčíne. “Mnohí fanúšikovia si pôvodné miesto konania festivalu obľúbili. Je prírodnejší, útulnejší a v dobrom slova zmysle “punkovejší” než letisko, medzičasom dokonca prešiel renováciou. Oproti predošlým ročníkom na rybníkoch pribudne aj B-stage a ďalšie atrakcie.” tvrdí zakladateľ festivalu Andrej Siget.

Festival Punkáči Deťom je však viac než len hudobné podujatie: dôležitým prvkom festivalu je aj spoločenský presah. Hlavným motívom festivalu je benefícia – každým rokom sa časť tržieb zo vstupného odovzdáva ako výťažok na pomoc deťom v núdzi prostredníctvom OZ Punkáči Deťom.

Festival sa tiež snaží šíriť povedomie o punkovej subkultúre, o jej hodnotách tolerancie, empatie a vzájomnej podpory. Súčasťou festivalu sú aj stánky neziskových organizácií, ktoré sa angažujú v riešení akútnych spoločenských problémov. Medzi nimi budú napríklad Združenie STORM, Lesoochranárske združenie VLK a iné.

Festival sa uskutoční v termíne 23. – 26. augusta na kempingu Rybníky Opatovce, ktorý je situovaný len 2 km od trenčianskeho letiska. Môžete si zvoliť permanentku na celú dobu trvania festivalu, ako aj na jednotlivé dni. Lístky si môžete zakúpiť na webe https://www.punkacidetom.sk/ alebo na facebookovej stránke www.facebook.com/punkacidetom.

Zdroj: TS