Festival Hip Hop Žije oslávi v lete piate výročie vo veľkom štýle.

Za posledných pár rokov sa bratislavský festival Hip Hop Žije vypracoval na jednu z najnavštevovanejších slovenských hudobných udalostí pod holým nebom.

Každoročne tento rapový sviatok privíta niekoľko tisíc fanúšikov, ktorí aj týmto spôsobom podporujú svojich obľúbených interpretov a tí im na oplátku predvedú zväčša nezabudnuteľné vystúpenia. V aktuálnom roku oslávi Hip Hop Žije už piate narodeniny, a tak môžeme očakávať, že organizátori zaručene posunú latku ešte o niečo vyššie ako sme boli zvyknutí. Neodmysliteľnou súčasťou sú nie len zaužívané mená slovenskej a českej rapovej scény, no priestor už tradične dostanú aj nováčikovia, ktorým sa počas roka podarilo zaujať svojou tvorbou.

Po vzore predošlých ročníkov bude aj jubilejné Hip Hop Žije 2017 otvárať festivalovú sezónu, a to od 30. júna do  2. júla. Návštevníkov pochopiteľne najviac zaujíma samotný line-up, takže poďme na to.  Tešiť sa môžete na Ega, Rytmusa, Pil C-ho, Moma, Majka Spirita s H16, Separa s DMS, Nerieš, Karla, Ty Nikdy, Supu, Delika, prvý krát aj české formácie Supercrooo či Azurit Kingdom a samozrejme veľa veľa ďalšieho.

Zároveň už je možné si na stránke www.hiphopzije.sk zakúpiť lístky v predpredaji za zatiaľ zvýhodnenú sumu, no ich počet je však kapacitne obmedzený a čoskoro sa bude cena navyšovať.

Zdroj: Hip Hop Žije