Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo.

Pod středověkými hradbami vystoupí ve dnech 24. – 25. července silné ženské písničkářské osobnosti – Lenka Dusilová, Katarzia, Amelie Siba, vítězka soutěže 1Band2Play, na cenu Vinyla nominovaná Palma nebo turecká zpěvačka Ilaey. S novými alby dorazí Bert & Friends, slovenský rapper Čavalenky, písničkář David Pomahač, legendární Hm… a také festivalové překvapení, bosenská hvězda Dubioza Kolektiv, vyprodávající haly a stadiony napříč kontinentem.

Dubioza Kolektiv na Colour Meetingu 2020? Ano, pokud nám v době konání festivalu budou nebesa nakloněna a hranice otevřeny, říká programový ředitel festivalu Dušan Svíba. Kvůli absolutní nejistotě, kterou zažívají všichni pořadatelé, jsme byli postaveni před rozhodnutí vystoupení Dubiozy zrušit nebo čekat do posledního okamžiku a doufat. Vybrali jsme si tu druhou možnost, přání se přece plní. Koronakrize také zapříčinila, že je letos program neobvykle složený téměř výhradně z domácích umělců. Zájem o vstupenky je ale značný, což nás těší.

Vrací se Jakub König s cenami Anděl ověnčeným ansámblem Zvíře jménem podzim, představí se nový projekt Jaromíra 99 s názvem Letní kapela, bluesman Jan Fic s doprovodnou sestavou Město, stoupající elektro naděje Bratři, oceňovaní doma i v zahraničí, elekro-popový projekt post-hudba, unikátní maďarské trio Terra Profonda a česko-běloruská avantgarda Zabelov Group. Na tvrdší notu zahraje post-punková formace Rány těla i olomoučtí rockeři Lee.

Chybět nebudou divadelní představení pro malé i velké. Návštěvníci se mohou těšit na Divadlo Víti Marčíka, Divadlo Líšeň, Divadlo Kejklíř a Divadlo Pruhované panenky. Vstupenky k dostání v prodejní síti GoOut.

YouTube: Aftermovie Colour Meeting 2019: https://youtu.be/00hPPE8rBxw
Čavalenky https://youtu.be/AGK8x2T-GsY
Dubioza Kolektiv https://youtu.be/I6w8RplKkms
Katarzia https://youtu.be/HyG7CwdXLWo
Lenka Dusilová: https://youtu.be/eZYoezR8nCo
Terra Profonda https://youtu.be/_ZXKcXBe4Ug

 Zdroj: TS