Federico Albanese prvýkrát na Slovensku!

Federico Albanese je klavirista a skladateľ, narodený v roku 1982 v Miláne a žijúci v Berlíne, známy pre svoje vzdušné a filmové melódie, v ktorých obdivuhodne spája vážnu a elektronickú hudbu, minimalizmus a pop.

Jeho snové a premyslené skladby majú blízko ku skladateľom ako Dustin O’Halloran, Nils Frahm, Michael Nyman a Olafur Arnalds, ale aj ku kapelám ako Mogwai a Durutti Column.

Federico Albanese spolupracoval v priebehu svojej výnimočnej kariéry aj s Ludovicom Einaudim.

Albaneseho hudbu použili módni návrhári ako Louis Vitton, Ermenegildo Zegna a Phillip Lim, vytvoril aj hudbu k filmom, napríklad pre „Shadow In the Distance“ režiséra Orlanda Boscha, ktorý bol v roku 2013 uvedený na filmovom festivale v Šanghaji.

V júli 2013 bol jedným z hostí prestížneho anglického open-air festivalu Womad. V júli 2017 bude hosťom Montreux  Jazz Festivalu.

Jeho debutový album „The Houseboat and the Moon“, ktorý vyšiel na značke Denovali, bol kritikou označený za „jeden z najkrajších albumov modernej vážnej hudby posledných rokov“.

Kritika a poslucháči veľmi dobre prijali aj jeho druhý album „The Blue Hour“, ktorý v minulom roku vyšiel v tradičnom vydavateľstve Berlino Classics v rámci edície súčasnej hudby „Neue Meister“.

Pred realizáciou týchto albumov spolupracoval s pesničkárkou Jessicou Einaudi na projekte La Blanche Alchimie.

V roku 2017 sa Federico Albanese vydal na európske turné, v rámci ktorého zavíta prvýkrát ak na Slovensko!

Vstup voľný až do naplnenia kapacity sála
5. júna 2017 – 19:00 hod.
Primaciálny palác, Bratislava

Zdroj: Taliansky kultúrny inštitút