Drumophone 13 with Counterstrike!

Piatok 27. apríla sa uskutoční ďalšie pokračovanie dnb party Drumophone, na ktorej budete mať možnosť počuť naozaj celú paletu zlomených tónov, od tých deepových až po najtemnejšie. A že to bude aj naozaj dark & hard svedčí samotný headliner, mighty COUNTERSTRIKE.

Counterstrike zohral významnú úlohu pri zviditeľnení Južnej Afriky na mape svetového drum and bassu. Justin Scholtemeyer AKA Animal Chin a Eaton Crous AKA 500 Mills sú aktívnymi djmi už od skorých 90`tych rokov. Vystupovali po celej Južnej Afrike, v Anglicku, Nemecku, Nórsku, Polsku, Belgicku, Holandsku, Rakúsku, alebo Švédsku.

Ako duo, pod hlavičkou projektu Counterstrike, produkujú Justin a Eaton od roku 1998. Tracky „Pressure/Questions“ bol ich prvý releas, ktorý uzrel svetlo sveta na vinyle. Umožnilo to vydavateľstvo Allied Recordings. Práve táto platňa bola odrazovým mostíkom, vďaka ktorému vydala juhoafrická dvojka doteraz už vyše 20 úspešných 12″ na prestížnych značkách ako Moving Shadow, Outbreak, Trickdisc, Cell, Dynamic Recordings, Core productions, Invader, Leet Recordings.

Counterstrike

Zvýšený záujem o produkciu Counterstrike viedol k vzniku ich vlastného vydavateľstva Algorythm recordings (www.algorythmrecordings.com), z ktorého prvé lastovičky boli mixované CD Biogenesis, nasledované Wardance EP, ktorého produkciu zastrešuje Moving Shadow a platňa nesúca tracky Killswitch/Enemy (k tracku Killswitch bol natočený aj podarený videoklip, ktorý uverejníme na dnb.sk už čoskoro). O svetovú distribúciu Algorythm Recordings sa stará Nu-Urban Distribution.

Vo svojej krajine sú CS známi aj organizovaním dnes už kultových akcií Homegrown, na ktorých sa predstavili už takmer všetky významné mená svetového drum and bassu

Drumophone 13: with COUNTERSTRIKE [RSA] (piatok 27.4.)
T-club, Ferka Urbanka 2, 04001 Košice
COUNTERSTRIKE /Republic of South Africa/
SLIGHT /SK/
MAROSH /SK/
M. KELSO /SK/
BENDHY /SK/
Facebook event: https://www.facebook.com/events/309285215800803/

Drumophone

Zdroj: Drumophone
Publikoval: Redakcia GREGI.NET