Už len týždeň do uzavretia online registrácie na Wings for Life World Run!

Celosvetový charitatívny beh uzavrie svoje brány online registrácie už 4.5. o 13:00 (CET). Ak si sa ešte nezaregistroval/a, zostáva ti posledných pár dní! V Bratislave sa toto bežecké podujatie koná už po tretíkrát, a tak naše hlavné mesto opäť nechýba medzi 34 miestami na svete, kde sa súťaží pre dobrú vec.

Celý registracný poplatok putuje nadácii Wings for Life, ktorá financuje výskum poranenia miechy a dáva tak nádej hendikepovaným, že budú raz opäť chodiť. Nadácia pracuje s faktom, že otázkou nie je ci sa spôsob liecby poranenej miechy podarí nájsť, otázkou je len, kedy. Preto na Wings for Life World Run bežíme v ten istý deň a v tú istú minútu pre tých, ktorí bežať nemôžu. Vidíme sa 8. mája na štarte?

Foto Credit_Matej Fabianek 1

Minulý rok sa do druhého rocníka v Bratislave zapojilo viac ako 2200 ľudí, registráciami sme vypredali kapacitu behu. Krok ku spolocnému cieľu pocas oboch rocníkov behu spravilo už viac ako 136-tisíc úcastníkov po celom svete, cím sa na výskum vyzbieralo neuveriteľných 7,2 milióna eur. Súťažili maratónci, bežeckí nadšenci aj vozíckari. Prekážkou nie je 13 casových zón, ani 155 rôznych národností ci vek súťažiacich. Beh Wings for Life World Run je otvorený pre všetkých. A rovnako, ako minulý rocník, sa na preteky 2016 v Bratislave môžu prihlasovať aj hendikepovaní úcastníci.

Ako sa bežalo v máji 2015 sleduj vo videu z tohto behu: https://win.gs/1HGZ1rf

Svojím unikátnym konceptom je beh zaujímavý pre každého. Preteky majú pohyblivý cieľ – Catcher Car, ktoré vyjde zo štartu 30 minút po zaciatku pretekov. Vo chvíli, keď auto pretekára dobehne, sa pre neho súťaž koncí. Každý si tak odsúťaží len toľko, koľko zvládne: 500 metrov ci 80 kilometrov.

Foto Credit_Peter Brichta_2

Ako úcastník behu sa na štarte stretneš s mnohými slovenskými menami. Medzi jeho podporovateľov patrí napríklad zabávac a moderátor Matej “Sajfa” Cifra, herec a operný spevák Filip Túma ci Rally Dakar jazdec Ivan Jakeš. Ten sa tento rok opäť zhostí úlohy šoféra Catcher Car, a tak bude na trati dobiehať a postupne vylucovať súťažiacich. Ak si fanúšikom športovcov, 8. mája uvidíš tiež kajakárku Janu Dukátovú, bikera Filipa Polca ci funkcného trénera Dominika Hopjaka. Na štarte nebude chýbať ani úspešný bežec Gabriel Švajda, od ktorého si budeš môcť vypýtať cenné bežecké rady. Tak na koľko kilometrov si trúfaš ty? Príď poraziť aj tých najlepších!

Okrem toho tiež  súťažiacich poteší obsah štartového balícka, ktorý je tento rok skutocne bohatý a nájdeš v ňom:

  • Štartové císlo
  • Red Bull Summer Edition
  • Tricko Wings for Life World Run
  • Bežeckú bandánu Wings for Life World Run
  • Running Magazine
  • Red Bulletin
  • Poukaz na 30% zľavu na nákup v PUMA concept store Avion
  • Poukaz na 20% zľavu na nákup vyhradených produktov znacky GARMIN
  • Sprchový gél znacky Palmolive
  • Minerálnu vodu Budiš (0,6l)

Pre všetky organizacné informácie, ako aj pre cas a miesto vyzdvihnutia si svojho štartového balícka, prosím klikni sem: https://win.gs/1RJMnhe

Rocník 2015 bol v Bratislave vypredaný. To, ci sa Slovensko bude opäť veľkou casťou podielať na posune nadácie Wings for Life závisí len na nás. cím viac sa nás na štarte 8. mája stretne, tým viac sa skracuje cesta do cieľa nadácie: postaviť ľudí späť na vlastné nohy a žiť opäť plnohodnotný život. Príď si užiť deň plný pozitívnych emócii a bežeckých zážitkov. Na registráciu ti zostáva posledných pár dní! Registruj sa do 4.mája tu: https://win.gs/1ROhgBQ

Tento rok sa bude súťažiť pre dobrú vec globálne 8. mája 2016, v Bratislave o 13:00 CET, štartujeme spred Eurovea. Stretneme sa tam aj s tebou? Viac o podujatí nájdeš na: www.wingsforlifeworldrun.com/sk

Viac o nadácii Wings for Life: www.wingsforlife.com

Zdroj: Wings for Life