Drum&bass na POKE festivale!

Na tohtoročnom POKE festivale (15.-16.2012 Drienovská Nová Ves) vystúpi veľa alternatívnych kapiel, projektov a djov zo Slovenska, ale aj zahraničia. Drumandbass stage bude druhý festivalový deň a organizátorom sa podarilo pozvať dnes už legendárne anglické zoskupenie BLU MAR TEN.


Blu Mar Ten sa sformovali v čase drum’n’bass big-bang-u v 90′ rokoch a pravidelne sa objavovali na label-och ako Rage, Metalheadz, Speed a AWOL. Ich produkciu si v krátkom čase všimol LTJ Bukem a Blu Mar Ten sa „upísali“ Good Looking Records. 


Blue-mar

Blu Mar Ten rýchlo produkčne dospeli a hudobne transformovali za hranice junglu k experimentovaniu so žánrami ako downtemo, ambient, house, breaks, techno a left-field. Ich tracky vychádzali na label-och Naked Music, Guidance, Big Chill a dva albumy s nie-dnb materiálom vydali na Exceptional Records.

Tento novy materiál dostal okamžite support od DJov ako Tom Middleton, Rennie Pilgrem, Pete Tong, Felix da Housecat, Ben Watt, Carl Cox, Lee Burridge, Erol Alkan,Howie B či Mary Anne Hobbs.

Blu Mar Ten remixovali množstvo svetovo uznávaných hudobných umelcov ako Erykah Badu, Annie Lennox, Alicia Keys, Terry Lee Brown Junior, Jakatta, The Ananda Project,Doc Scott, Fink a Blame; a ich tracky remixovali producenti Tom Middleton, Cicada,Fink, Rennie Pilgrem, Terry Lee Brown Jr, Nor Elle, Sabre, Blame, Social Security a Kubiks.
Rok 2005 je pre Blu Mar Ten návrat na drum’n’bass scénu s releasmi na top dnb label-och ako Hospital, Renegade Hardware, Shogun Audio, 31Records, Tangent, Phuzion, Vibez a Basement.

V roku 2009 prichádza release elpéčiek ‘Close‘ a ‘Believe Me‘, a prvý dlho očakávaný drum’n’bass album ‘Natural History‘. Album prináša neuveriteľne širokú škálu drum’n’bass trackov od deep abstract až po dancefloor sound, charakterizujúci „značku“ Blu Mar Ten.


Viac o Blumarten:

Na dnb stagei takisto vystúpi poľská dnb stálica dj ROS, ale tiež zástupcovia domácej scény dji Snippah, Kelso a Bendhy. Viac o POKE feste na www.pokefest.sk


Pokefest


Zdroj: Pokefest
Publikoval: Redakcia GREGI.NET