Dojatý Lukáš Adamec. V relácii 3 pódiá sa stretol so svojim idolom!

Fenomenálny Dan Bárta, world music formácia Banda a Lukáš Adamec. Ďalší diel relácie 3 pódiá prinesie skutočne dokonalú zmes žánrov. Jazz, pop, rock, ale aj slovenský a rómsky folklór. Tento raz to bude naozaj mimoriadne temperamentné! Lukáš Adamec navyše netajil dojatie. Účinkovaním spolu so skvelým Danom Bártom sa mu splnil detský sen. Pozrite sa, ako to týmto hudobníkom spolu ladí. Už túto sobotu na Jednotke RTVS!

Relácia 3 pódiá je podľa fanúšikov z týždňa na týždeň lepšia! V najbližšom vydaní sa stretnú naozaj výnimoční hudobníci s obrovským temperamentom. Lukášovi Adamcovi navyše tvorcovia relácie splnili detský sen! 

„Som rád, že je tu relácia, ktorá sa zaoberá hudbou, pretože takéto programy na našich obrazovkách chýbajú. Vždy sa teším, že budem vidieť a počuť nové kapely a že o tých, ktoré poznám, sa dozviem niečo viac. Navyše ma potešilo, keď som zistil, že budem v jednej relácii s Danom Bártom. Je to môj idol, hudobník, ktoré som vždy veľmi počúval a sledoval jeho kariéru. To znamená, že sa mi naozaj splnil sen a som šťastný,“ vraví Lukáš Adamec.

Nakrúcanie v košickej Tabačke si užíval aj Dan Bárta.

„Bolo to super, taký dobrý pomer organizácie a chaosu, to človeka udrží príčetného a prítomného. Keď si môžete zahrať v telke naživo, je to skvelá vec, veď to hudobnícke, hráčske remeslo nie je práve v kurze. Slávny chce byť každý, ale načo cvičiť a trápiť sa s nejakým inštrumentom, keď máme enter, no nie? Banda s Lukášom a my, to bol dobrý mix. Hudba ide, všetko ide,“ vraví s úsmevom Dan Bárta.

Zdá sa, že jedným z cieľov aktuálneho dielu je roztancovať divákov. Kapela Banda vnesie do relácie trochu folklóru. Východniarskeho aj rómskeho. 

„Je to výborný nápad, aby sa v jednej relácii naživo predstavili viacerí žánrovo rozdielni interpreti, ktorí by sa s najväčšou pravdepodobnosťou inak nestretli. Takýto koncept zodpovedá progresívnym dramaturgickým trendom. Od začiatku sme boli nadšení, že sa stretneme práve s fenomenálnym spevákom Danom Bártom a jeho úžasným spoluhráčom, kontrabasistom Robertom Balzarom. V zákulisí, ale aj počas nahrávania nás potešilo, akí sú to veľmi priateľskí ľudia. Svojou pohotovosťou a kolegialitou nás milo prekvapili aj Lukáš Adamec a Peťo Bič. Spoločné záverečné číslo bolo pre nás výzvou, vôbec sme ho, podobne ako Dan Bárta, nečakali a teda nemali vôbec pripravené. Museli sme naplno zapnúť svoje folkloristické improvizačné inštinkty, aby sme to zvládli. Že ako, posúdia diváci,“ uzatvára líder Bandy Samo Smetana.

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke. Najbližšia sa vysiela v sobotu 26.10.2019. Začiatok je o 22:20. Viac sa dozviete na: https://www.facebook.com/3podiartvs/?epa=SEARCH_BOX

Ak si chcete pozrieť predošlé relácie, tu sú linky:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199119
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/199699
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200271
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14681/200936

Zdroj: TS