Na západě Čech vznikl nový hudební pořad Na první tejk!

31. ledna 2021 debutoval nový hudební pořad s názvem Na první tejk!. Jeho tvůrci chtěli vytvořit platformu pro kapely v době, kdy jsou koncerty v nedohlednu. V premiérovém díle z nahrávacího studia Gerys v Sulislavi se jak hudebně, tak osobně představili plzeňští bluesmani Five Rivers Blues Band.

Five Rivers Blues Band založený 2011 Ivanem Audesem (Jiří Stivín, Karel Velebný, James Moody, Viktor Mendoza a další kooperace) tvoří další hudební profesionálové – kytarista Jan Šobr (Aneta & Soul Uncles, ex Sto Zvířat), zpěvák Luboš Muchna a baskytarista Miloš Novotný (Extraband). Čtveřice v pořadu zahrála krátký set a nechala se vyzpovídat moderátorem a jedním z tvůrců pořadu Martinem Juhou. Hudebníci vyprávěli nejen o svých hudebních začátcích a prvních zkušenostech v nahrávacích studiích.

S Five Rivers jsme si natáčení Na první tejk! užili skvěle. Nejenže studio je krásné a hraje se tam bezvadně, ale všichni, kdo se na natáčení podílejí, jsou v maximální pohodě a je tam příjemná atmosféra. A když jsme pak slyšeli výsledný zvuk a viděli sestříhaná videa, musíme říct, že se hodně těšíme na premiéru. Prostě, pokud od kluků dostanete pozvání, neváhejte. Je to skvělá zkušenost!“ řekl Honza Šobr z Five Rivers Blues Band.

Impulz pro vznik pořadu Na první tejk! byl to, že tvůrci chtěli kapelám poskytnout možnost oslovit své fanoušky i v době, kdy se nemůže živě koncertovat. Fototograf a muzikant Martin „Zakkiss“ Juha, kameraman Standa Bouzek spolu s mistrem zvuku Honzou Gerykem se rozhodli vytvořit prostor, kde hudebníky nejen vyzpovídají, ale i zaznamenají jejich živé hraní v prostorách Gerys studia v Sulislavi.

Místo mé původní představy jsem se nakonec stal moderátorem pořadu, což je proti mé běžné práci muzikanta a fotografa nová zkušenost. Ale jsem rád, že jsem ze své komfortní zóny vystoupil a usedl naproti kolegům muzikantům a dostal možnost ptát se na otázky, které mě vždycky u mých oblíbených interpretů zajímaly. Livestreamů je teď mnoho a i proto jsme se rozhodli, že uděláme předtočený pořad, ve kterém bude koncert a rozhovor,” vypráví moderátor Martin „Zakkiss“ Juha.

Premiéra pořadu Na první tejk! proběhla na Youtube 31.1.2021.

První díl: https://youtu.be/Fukn8ZJ3I6E
Web NPT: www.naprvnitejk.cz
Facebook NPT: www.facebook.com/naprvnitejk
Instagram NPT: www.instagram.com/naprvnitejk/

Zdroj: TS