DJ CAMP Label vydal svoj 36 release Definition Of House slovenského DJa a producenta Marty Mate.

Asociácia DJov a hudobných producentov Slovenska, vydala na svojom labely DJ Camp 36 release Bratislavského producenta, ktorý drží classic house pri živote.

Martin Hitra alias Marty Mate je skúsený producent, ktorý miluje house music a na jeho tvorbe to naozaj vidieť a počuť. Tento autor sa v svojich skladbách nebráni poukázať na pálčivé témy, ktoré našu spoločnosť zamestnávajú a berú jej dych. V tracku Definition Of House však jasne pomenuváva svoju defininíciu ako má pravá house music znieť. Ide o tanečný song plný dobrého beatu, skvelých samplov a určite výnimočného piana. Martin ( Marty Mate) vie čo chce a čo sa mu páči. Definition Of House je kombo skvelého beatu a dobrej nálady, tento nový počin proste treba hrať v každom classic housovom sete roku 2022.

Marty Mate – Definition Of House / jasná definícia Slovenského housu
DJ Camp Label vydal 23. apríla svoj 36 release, Bratislavského producenta Martina Hitru alias Marty Mate (čítaj Márty Mejt).
Definition Of House je typický housový track

Martin prečo si tým, čím si ? Myslím producentom. :–)
Producentom som najmä vo svojom voľnom čase, po práci. Nakoľko pracujem v jednej nadnárodnej firme ako marketingový špecialista pre strednú Európu, produkcia hudby je pre mňa jednou z foriem aktívneho relaxu, akási psychohygiena na rozptýlenie pracovného stresu.

Ako vznikol tvoj producentský pseudonym Marty Mate?
Vznikol úplne spontánne, ako spomienka na obdobie, keď som 10 mesiacov žil a pracoval v Londýne. Takto familiárne ma totiž volali moji UK kamoši – rodení Angličania.

Kto v Tvojom živote Ťa najviac ovplyvnil? Akí producenti, DJi?
Už počas strednej školy ma zaujali remixy, ktoré v tom období importoval cez organizáciu DMC, DJ Peter Groiss. Počas vysokej školy (Ekonomická fakulta TU Košice) som v našom FM pirátskom vysokoškolskom rádiu vysielal program zameraný prevažne na klubovú scénu a popri tom som občas hrával ako DJ vo vysokoškolskom T-klube.

Máš rád starú školu housu?
House ako hudobný žáner som začal intenzívne vnímať po roku 1990, kedy konečne aj u nás bolo možné občas počuť nejakú tajne importovanú klubovú skladbu (z toho obdobia v mojej pamäti rezonuje najmä Inner City – Good Life). Pamätám si prvý rádiový klubový program “Noční proud“, vysielaný z Prahy a na tú dobu unikátnu spievanku “Pražský house“, ktorú produkoval Jindřich Parma.  Potom na Slovensko z Londýna expandoval (nie, nie, nebol to Covid… 😊 ), ale Disco Mix Club známy pod skratkou DMC a program Rock FM DJ Special, ktorý vysielal DJ Peter Groiss. To bola pre mňa škola house music a škola elektronickej hudby, ako takej. Aj preto medzi mojich obľúbencov z toho obdobia patria DJi a producenti ako Roger Sanchez, David Morales, Carl Cox, či Paul Oakenfold. V sfére deep house ma zaujali Deep Dish, John Digweed, či Helly Larson. Počas vysokej školy v Košiciach, kde sa v tom období (po roku 1995) pomaly ale isto rozbiehali kluby zamerané na house, som sa veľmi vytešoval zo skvelých SK DJov: Martin Haberland, Rolo Kadela, neskôr DJ Spotty, DJ Carlo, Sensoreal, Tomin Tomovič… V poslednej dobe ma zaujali aj Ben Rainey, Miqro, Joris Voorn, Marsh, Jody Wisternoff, atď.

Si aj DJom alebo sa venuješ iba producingu?
Nakoľko mám svoje stále zamestnanie a voľného času veľmi málo, DJingu sa profesionálne nevenujem. Z času na čas doma rozžhavím svoju « mixovaciu dvojplatničku » , nahrám si megamix zo skladieb, ktoré sa mi aktuálne páčia a zdieľam to cez Mixcloud, so svojimi priateľmi.

Nie si úplný začiatočník, máš za sebou už niekoľko vydaných trackov, veľmi zaujímavé bolo Dátove peklo, ktoré si vydal na Bryndák Records. Ako hodnotíš svoj hudobný vývoj, mení sa alebo si konzervatívny producent?
Hudobná produkcia sa neustále posúva dopredu a tak som aj ja producentsky na akejsi dlhodobej ceste vlastného rozvoja. Pri každej skladbe sa snažím uplatniť svoje novo nadobudnuté poznatky a skúsenosti. Som v podstate samouk, ktorý sa učí prevažne z online kurzov a tutoriálov. Svoju deep house produkciu, ktorú vydávam cez SETA label pod menom HoussieM, konzultujem s Tominom, Kečem a chalanmi so Sensoreal. Na labeli Bryndák Records zasa vydávam tanečnejšie skladby, alebo skladby, ktoré sú určitým spôsobom spojené s dianím na Slovensku (Dátové peklo, Nefiguratívna záležitosť, Opäť v škôlke…)

Na čo sa môžeme ešte tešiť, aké máš plány?
Mám zopár rozpracovaných vecí a nejaké ďalšie nápady – uvidíme, čo sa podarí zrealizovať vrámci mojich časových možností. Nechajme sa prekvapiť 😊

Ďakujeme za rozhovor Marty Mate a želáme samé úspechy.

FB: DJ CAMP
Beatport: DJ Camp Label
Preview: https://www.youtube.com/watch?v=7fKBXJJ-Pbw
www.djcamp.sk

TS: pripravil/ Incognito DJ/ DJ Camp Label , 0903327289, djcamp@djcamp.sk