Daniel Landa vyzkoušel československou závodní formuli Praga R1.

Ve čtvrtek 8. 9. 2016 se na závodním mosteckém okruhu konal 50. ročník závodu Le Series s názvem 6H Le Most. Jedná se o vytrvalostní závody, kterých se může účastnit každý, kdo má závodnické srdce a zkušenosti v kabině závodního vozu. Za volant formule Praga R1 usedl spolu s týmem společnosti AutoTechnologi Performance také zkušený závodník a zpěvák Daniel Landa a zpěvačka Olga Lounová.

pfdx2274

Během vytrvalostního závodu strávili piloti ve voze průměrně 90 minut. Náročné podmínky, trati, silné přetížení, vysoká teplota kolem 40°C, ztěžovali perfektní vnímání při nebezpečně rychlé jízdě ďábelským strojem Praga. Tým byl složen z pěti pilotů, inženýra a pěti mechaniků. „ Atmosféra byla perfektní, myslím, že to bylo převážně tím, že všichni piloti byli výborně naladěni a přijeli se především s dobrou náladou,“ sdělil Jan Popelář, který je dlouholetým kamarádem Olgy Lounové.

Start týmu závodu byl od počátku slibný

První ve voze odstartoval Michal Teplý a z vylosované šesté pozice na startu se dokázal probojovat do první zatáčky na třetí místo. Během prvního kola se tým AutoTechnologi posunul na první místo, které také obhájil celou první hodinu závodu.

pfdx2336

První zdržení však nastalo, z důvodu vysoké nájezdové rychlosti v nebezpečné zatáčce, kdy Michal Teplý vylétl do bezpečnostní zóny a musel čekat na vyproštění. V závodu se pokračovalo ze šesté pozice a do kokpitu usedl Jiří Haman, který získal druhé místo. Další prodlení nastalo při povinném tankování, kdy se objevila porucha při startování vozu. Výměna startéru byla z důvodu času nemožná, a proto se zbytek závodu musel absolvovat bez startéru. Jako třetí usedl za volant Petr Hlavatý, který i přes hezkou jízdu nedokázal vzniklou ztrátu dohnat.

Daniel Landa zdolal traťový rekord.

To už v depu čekal namotivovaný Daniel Landa, který s velkým odhodláním sedl do formule R1 a vyrazil na trať. I přestože jel s vozem poprvé, netrvalo dlouho a jeho vyrovnané časy přinesly nový traťový rekord dne, kdy o 0,3 s překonal svého týmového kolegu Michala Teplého. Ztrátu týmu dotáhl na čtvrtou pozici.

pfdx2068

Olga Lounová poprvé za volantem formule R1

Olga Lounová usedla za volant Pragy jako poslední a okamžitě dosáhla času pod dvě minuty, čímž se zařadila do skupiny rychlejších pilotů závodu. Nečekaný smyk těsně před cílem a závada startéru znemožnily pokračování týmu AutoTechnologi v závodu. I přes nečekanou se tým AutoTechnologi včele s Danem Landou a Olgou Lounovou umístil na čtvrté pozici

„Na začátku jsem byla napnutá, ale rychlá jízda v Pragovce mne vyburcovala k většímu výkonu. Bylo to skvělé, i přestože jsme skončili čtvrtí, těšíme se na další závod Le Brno, který odjedeme ve stejném složení. Uzavírá Olga Lounová.

pfdx1961

Tým AutoTechnologi Performance zastupuje společnost Praga Racing a nabízí špičkový závodní stroj Praga R1, který nabízí vysoké technické a aerodynamické parametry. Výkon tohoto atmosférického modelu je 235Hp a při rychlosti 200 km/h je přítlak tak silný, že by vozidlo mohlo jet po stropě. V zátačkách na mosteckém okruhu se dosahuje bočního přetížení okolo 2,6G.

Zdroj: Nikol Poselová