Dajte šancu novému dobrodružstvu

Všetci máme raz za čas pocit, že už nezvládame žiť život v 21.storočí. Plný technológií, tlaku na čo najväčšiu výkonnosť a pokrok. Celý náš život je zložený z čísiel, ktoré zarábame, utrácame, produkujeme. Pritom skutočný zmysel je niekde úplne inde. Aj vám už niekedy napadlo, že by ste dali výpoveď v práci a odišli napríklad do Afriky pomáhať deťom v núdzi? Alebo zachraňovať korytnačky do exotiky? Od 16. augusta o 16:00 budete mať možnosť sledovať 8. sériu dobrodružného seriálu Ben Fogle a ľudia žijúci v divočine a od 30.augusta o 16:00 deviatu sériu seriálu Ben Fogle a ľudia žijúci v divočine a to všetko na televíznej stanici TV Spektrum. Možno v nich načerpáte inšpiráciu na nové výzvy.

Dobrodružstvo musíte mať v krvi

Anglický hlásateľ, spisovateľ a moderátor britských televíznych staníc, Ben Fogle, je dobrodruhom od špiku kosti. Jeho cestovateľský život začal, keď odišiel na rok do Ekvádoru vyučovať angličtinu a pracovať v sirotinci. Neskôr sa rozhodol zachraňovať korytnačky v Hondurase a Nikarague. Skutočný zmysel života našiel v jednoduchosti bytia na čo najodľahlejších miestach civilizácie. Čo najďalej od technológií a rýchleho životného štýlu. Počas svojich ciest stretáva samých zaujímavých ľudí, ktorých príbehy približuje v jednotlivých častiach seriálu. V texaskej púšti spoznal Johna – bývalého fotografa z New Yorku, ktorý sa rozhodol žiť vo vlastnoručne postavenej chatrči zo starých plechov. V Austrálii stretol obchodníka, ktorý sa po krachu na burze presťahoval na samotu a upratal si životné priority. Na to, aby ste zmenili život nemusíte opustiť všetkých blízkych. Príkladom je Bretwood a Erin, ktorí prešli 4 000 míľ zo Seattlu na Aljašku, aby si vytvorili nový domov v horách.

Noví ľudia, nové dobrodružstvá

Najnovšie má Ben namierené za ďalšími netradičnými osudmi ľudí, ktorých spája túžba po zmene a hľadanie dokonalého miesta na život. Aj keď pokoj našli v navonok „nedokonalom“ mieste na okraji spoločnosti. Vyrozpráva nám príbeh Georgea a Bettiny, ktorí sa rozhodli začať nový život v írskej divočine, navštívi šikovného obchodníka Alexa, ktorý opustil sľubnú kariéru v Spojenom kráľovstve, aby sa presťahoval do odľahlej časti Portugalska. Priblíži nám aj život Helen a Jasona, ktorí sa rozhodli opustiť ich doterajšie životy a vymaniť sa z ťažkého osudu, ktorý ich postretol. Svoj nový začiatok si začali budovať na najsevernejšej časti Spojeného kráľovstva – Shetlandoch. Všetkých týchto ľudí spája túžba po zmene, ale najmä nájdenie samého seba.

Ak chcete načerpať inšpiráciu na netradičné dobrodružstvo, od 16. augusta o 16:00 budete mať možnosť sledovať 8. sériu dobrodružného seriálu Ben Fogle a ľudia žijúci v divočine a od 30.augusta o 16:00 deviatu sériu seriálu Ben Fogle a ľudia žijúci v divočine na televíznej stanici TV Spektrum.

Zdroj: AMC