Connie Constance novým albem spojuje odlišné světy, živě ho představí v pátek v Praze.

Zpěvačka Connie Constance si poetickým psaním písní bere to nejlepší z britského indie rocku i soulu. Svými prvními skladbami nadchla vlivná hudební média a vlna nadšení neupadá ani s letošním debutem English Rose, který tematizuje život v současné Británii.

Constance se českému publiku představí v premiéře 26. dubna 2019 v klubu Chapeau Rouge společně se zpěvačkou Melis. Vstupenky (290 Kč) jsou v prodeji na stránce fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.Deska English Rose je dokumentem o tom, jak Constance vidí současnou generaci i sama sebe a podíleli se na ní Mura Masa i Alfa Mist.

onstance vyrůstala v severozápadní části Londýna Watford, kde chodila do třídy, ve které byla jedinou dívkou se smíšenými kořeny. Téma vlastní rasové identity se ji proto vždy velmi dotýkalo. Dnes ke svému původu dodává: „Cítím se jako Britka, ale musím toho o svém původu ještě hodně zjistit.“ Constance spojuje dohromady i netradiční hudební světy. Přestože její současný styl má blíže k městskému soulu a R&B, netají se láskou k britským kytarovým kapelám jako jsou The Smiths nebo Arctic Monkeys. Svůj první singl Fast Cars z nedávno vydané desky doprovodila barokním klipem natáčeným na magickém hradě Knebworth a režírovaným Charliem Di Placidem, který stojí i za roztančenými vizuály skupiny Jungle.

Jako support vystoupí tuzemská zpěvačka s tureckými kořeny Melis. Do svých osmnácti let žila v Praze, poté se na tři roky odstěhovala do Londýna, kde společně s producentem Joshem založila skupinu YVES. Dnes Melis žije v Berlíně a zanedlouho vydává své druhé EP, na které láká singly Waves a Piece of My Heart.

Zdroj: TS