Čo vás čaká v KC Dunaj tento týždeň?

Program v skratke na tento týždeň: koncert Bottled in England, Kreatívne ráno vol. 15, FilmBar Nostalgia, KinoKult, Vynilized vol.2, večer s Andrejom Šebanom a Istropolitana projekt ´12.


Bar máme otvorený každý deň od 16.00, k dispozícii je free wifi ako aj krásny výhľad z terasy. Pohodlne sa môžete uvelebiť na Tuli vakoch. Na 4. poschodí je otvorený design shop ´Slávica´, kde nájdete kopec čerstvých dizajnérskych vecičiek.


18.6. (po), 21.00 Bottled in England (DK) koncert (7 € na mieste / sála)

Bottled in England je nové elektronické duo pochádzajúce z dánskej Kodane, ktoré hrá živý, energický, korenistý a euforický drum & bass a dubstep. Duo tvoria dvaja mladí muži, charizmatický frontman Daniel Vognstrup, ktorý sa stará o basy a elektroniku a bicie má na starosti August Dyrborg. Ten prezentuje svoje výnimočné schopnosti a hudbu posúva nad level ľudského vnímania. Vidieť túto kapelu hrať naživo je zaručene unikátna skúsenosť, no predovšetkým nepochybne dobrá párty. August a Daniel sa poznajú odmalička, chodili spolu na základnú aj na strednú školu. V roku 2010 sa rozhodli, že budú spolu hrať. Tak v marci roku 2010 nahrali zopár trackov, ktoré uploadli na internet pod názvom „You Know it’s True When they Say it’s Bottled in England“. Nachádzali sa tu songy ako Bombs, Golden Goal and Scream. https://www.facebook.com/events/100380786768505/19.6. (ut), 8.30→10.00 Kreatívne ráno: Peter Machajdík diskusia (vstup je voľný / bar)

Hosťom 15. Kreatívneho rána bude Peter Machajdík – významný súčasný slovenský skladateľ žijúci a pôsobiaci v Berlíne. Peter Machajdík sa v 80. rokoch uchádzal o štúdium kompozície na VŠMU, kde však neuspel, nakoľko koncept jeho vtedajšej tvorby bol silne ovplyvnený západnou avantgardou. V roku 1992 odišiel do Berlína na pozvanie medzinárodného umeleckého programu Berliner Künstlerprogramm des DAAD. Jeho tvorba bola prezentovaná v rámci mnohých významných medzinárodných festivalov: Hörgänge vo Viedni, Nuovi Spazi Musicali v Ríme, young.euro.classic a Inventionen v Berlíne, LakeComo Festival, Bratislavské hudobné slávnosti, Festival starej hudby v Bostone, ako aj v Tate Modern, Centre George Pompidou, Deutsche Oper apod. Machajdíkové skladby zaznievajú v interpretácii vynikajúcich umelcov, akými sú Floraleda Sacchi, Elina Mustonen, Guido Arbonelli, David Moss, Jon Anderson z legendarnej skupiny Yes, Boris Lenko, Milan Paľa, Jozef Lupták, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Janáčkova filharmonie Ostrava, Pomorská filharmónia Bydgoszcz, Quasars Ensemble, Mayuko Kida, Eugen Prochác a mnohí ďalší. S Milanom Adamčiakom a Michalom Murinom inicioval koncom 80tych rokov vznik súboru Transmusic Comp. Machajdíkove zvukové prostredia a objekty boli prezentované na festivaloch New Work v Calgary, Audio Art v Krakowe, AVE v Arnheme, Elektronická jar vo viedenskom Kunstvereine, v Kunsthalle Bremen, Historickom múzeu v Hannoveri, Kunstforum Ostdeutsche Galerie v Regensburgu, Logos Foundation v Gente, Institut Unzeit v Berlíne, De IJsbreker v Amsterdame apod. https://www.facebook.com/events/327335857341457/19.6. (ut), 19.30 FilmBar Nostalgia: Bonnie a Clyde (USA, 1967) kino (2 € na mieste / sála)

Kultová gangsterská klasika zachytáva skutočný príbeh legendárnej dvojice milencov a bankových lupičov na úteku. Juhozápad Ameriky sa zmieta v hospodárskej kríze 30. rokov a Clyde Barrow (Warren Beatty) s Bonnie Parker (Faye Dunaway) sa vydávajú na dráhu zločinu. Nechcú nikomu ublížiť, len túžia po dobrodružstve a úniku z ťažkej reality. Založia zločineckú bandu, ktorá brázdi Ameriku a rabuje banky, a zdá sa, že sú neporaziteľní… 
Réžia: Arthur Penn, rok výroby: 1967, 108 min., anglická verzia, titulky, MN20.6. (st) 19.30 KinoKult: Kouř (ČSFR, 1990) kino (3 € na mieste / sála)

Muzikál totalitného veku – tak znie podtitul známeho komediálneho muzikálu Kouř, ktorý prinášame ako prvú lastovičku projektu KinoKult. Srdcia divákov si získal svojským humorom, pod ktorým sa však ukrýva realita socialistického režimu. Premietneme tiež oceňovaný študentský film Ovca.

Československo, 1990, 89 min.

Réžia: Tomáš Vorel st.

Hudba: Michal Vích

Hrajú: Jan Slovák, Lucie Bártová-Zedníčková, Eva Holubová, David Vávra, Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Šimon Caban, Aleš Najbrt, Radomil Uhlíř, Jiří Fero Burda, Martin Faltýn, Monika Šeligová, Tomáš Hanák, Petra Lustigová, Milan Dvořák, Zdenìk Vronský, Jindřich Narenta, Olga Michálková, Jiří Patočka, Ivo Helikar, Michal Caban, Jiří Kratochvíl, Karel Šťovíček, Antonín Doležal, Tereza Kučerová, Petra Zelenková, Dana Morávková, Otakáro Maria Schmidt, Luboš Veselý, Lenka Vychodilová, Monika Načeva, Petr Koutecký20.6. (st), 21.00 Vinylized vol. 2 party (2 € na mieste / bar)

Party pri príležitosti vydania vinylovej kompilácie slovenskej undergroundovej elektroniky. Ide o multižánrový výber domácej tvorby s cieľom podporiť rozvoj vinylovej kultúry na Slovensku. Na jednej nahrávke tak nájdete gotický rock, techno, downtempo, breakbeat i experimentálnu hudbu. https://www.facebook.com/events/296874063738495/

Line up večera:

• Foolk (elektronický liveact),

• Abnormal (elektronický liveact),

• Acidko (elektronický liveact /dj set)

• Bobsan (dj set)21.6. (št), 20.00 Andrej Šeban + premiéra filmu Časozber + krst knihy s CD koncert / kino (10 € predpredaj, 12 € na mieste / sála)

Koncert Andreja Šebana je už roky zárukou kvalitného hudobného zážitku. Ani tentokrát to nebude inak. Kreatívny tím OZ Euforion okolo producenta Tomáša Lukačku a režiséra Petra Važana natočil filmový dokument s názvom Časozber, ktorého predpremiéra je súčasťou podujatia. Film sleduje hudobnú kariéru Andreja Šebana od úplných začiatkov až po súčasnosť, jeho prípravu v nahrávacom štúdiu a nahliadne i do zákulisia koncertov jedného z najvýznamnejších slovenských hudobníkov. Ivan Zubaľ vytvoril obrazovú publikáciu s portrétmi Andreja Šebana, ku ktorej je priložené Šebanove najnovšie inštrumentálne CD (74′ 54″) s priliehavým názvom Bezslov. https://www.facebook.com/events/469825486365446/22.6. (pi), 21.30→4.00 Istropolitana projekt ’12 koncert / party (3 € študenti VŠMU, 5 € na mieste / sála+bar)

Otvárací večer medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl. Vystúpia Orchester Jeana Valjeana + Barbora Švidraňová + Zuzana Marušinová + DJ. Festival Istropolitana Projekt sa uskutočňuje každé dva roky na pôde VŠMU a je jediným svojho druhu v Strednej Európe. Dáva mladým divadelníkom jedinečnú príležitosť medzinárodnej konfrontácie svojej práce, názorov a tvorby s diváckou verejnosťou, je platformou na stretávanie sa divadelníkov s autoritami divadelného školstva, so svojím publikom a svojimi kolegami. Poskytuje tiež priestor na rozvíjanie a prehlbovanie tvorivosti mladých umelcov v rámci reflexií k inscenáciám predstavených na festivale, ako aj pomocou tvorivých workshopov.23.6. (so), 10.00→11.00 Istropolitana projekt ’12 diskusia (vstup je voľný / bar)

Teatrologická diskusia o divadelných inscenáciách odprezentovaných v rámci festivalu – Istropolitana projekt 2012 .


23.6. (so), 11.00→14.00 Istropolitana projekt ’12 workshop (vstup je voľný / sála)

Workshop Folk the Systém so Zuzanou Hladkou a Patríciou Kamenickou – Istropolitana projekt 2012 


23.6. (so), 21.00 Istropolitana projekt ’12: afterparty party (1 € študenti VŠMU, 3 € na mieste / sála+bar)

Afterparty medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl v tématickom duchu – Istropolitana projekt 2012


24.6. (ne), 10.00→11.00 Istropolitana projekt ’12 diskusia (vstup je voľný / bar)

Teatrologická diskusia o divadelných inscenáciách odprezentovaných v rámci festivalu – Istropolitana projekt 2012 


24.6. (ne), 11.00→17.00 Istropolitana projekt ’12 workshop (vstup je voľný / sála)

Workshop s Matthieu Bellonom: From naturalism to musicality and back, herecké techniky – Istropolitana projekt 2012 


24.6. (ne), 18.00 iHRYsko v Dunaji spoločenské hry (dobrovoľné vstupné / bar)

Večer spoločenských hier. Poradíme, vysvetlíme a naučíme. Príďte sa zahrať a zabaviť!


24.6. (ne), 21.00 Istropolitana projekt ’12: afterparty party (1 € študenti VŠMU, 3 € na mieste / sála+bar)

Afterparty medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl v tématickom duchu – Istropolitana projekt 2012 


Zdroj: KC Dunaj
Publikoval: Redakcia GREGI.NET