Kurt Elling a Sisa Michalidesová vystúpia na bratislavskom koncerte už 8. marca.

V posledných rokoch Bratislavu konečne prestali obchádzať veľké jazzové hviezdy. Jedna z najzaujímavejších hudobných akcií tohto roka sa odohrá už v marci v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu: neopakovateľný dvojkoncert fantastických jazzových muzikantov: chicagskeho Kurta Ellinga a našej Sisy Michalidesovej s kapelou. Celý koncert bude zaznamenaný pre RTVS. 

KURT ELING

Jeden z najuznávanejších vokalistov na svete, nositeľ nominácie Grammy a bezpočetných prestížnych hudobných ocenení Kurt Elling sa  v marci so svojím špičkovým hudobným telesom objaví v bratislavskom štúdiu Slovenského rozhlasu a predvedie koncertnú show, ktorá bez výnimky hypnotizuje obecenstvá po celom svete. Ako jeden z mála súčasných mužských jazzových spevákov sa Elling vypracoval na skutočnú ikonu jazzovej hudobnej scény.

Kurt Elling Photoshoot - Anna Webber Studio

Elling sa netají tým, že jeho vokálne majstrovstvo je výsledkom nekonečného tréningu (a možno štipky talentu „od Boha“); v branži je známy ako neúnavný pracant a náročný pedant. Jeho ľahko rozpoznateľný hlasový prejav sa stal v podstate synonymom unikátneho speváckeho štýlu „vocalese“, v ktorom hlasová linka kopíruje pôvodne inštrumentálnu líniu skladby. Elling k svojim songom primiešava pridanú hodnotu inteligentných textov a samozrejme svoj zastretý, hutný hlas.

Kurt Elling vystúpi na koncerte v Bratislave v zoskupení v zložení Gary Versace (klávesy), John McLean (gitara), Clark Sommers (basa) a Kendrick Scott (bicie).

SISA MICHALIDESOVÁ

Sisa Michalidesová (1983) je napriek mladému veku už celé desaťročie uznávanou a často využívanou autorkou hudby a rešpektovanou muzikantkou. Vo svojej tvorbe sa opiera o prvky jazzovej aj vážnej hudby, ožívajúce v rytmoch Balkánu i flamenca. Sisa sa obklopuje virtuóznymi interpretmi, medzi ktorými je vyhľadávaná aj ako nadaná flautistka. Je dobre známa z formácií Remedios, 3 plus 1, Juraj Griglák and Band či Sisa’s Food, viackrát vystúpila na Bratislavských jazzových dňoch, spoluhráčsky sa už na pódiu objavila s Andrejom Šebanom, Oskarom Rózsom, Szidi Tobiasz, Richardom Müllerom, Zuzanou Suchánkovou, Jiřím Stivínom, kapelou Mango Molas a mnohými ďalšími. Komponuje scénickú hudbu pre divadlá L+S, SND, Astorka, Mimo, Úsmev, Divadlo J. Palárika v Trnave a Teatr im. Hansa Christiana Andersena v poľskom Lubline. Okrem hudby sa Sisa venuje aj divadelnému hraniu.

Sisa_small_foto_Peter_Konecny

Vo svojom najnovšom hudobnom počine „Expresie“ Michalidesová načas opúšťa svoj charakteristický zvuk a nástrojové obsadenie a vracia sa elektrickému džezu, ktorý však nie je postavený na groove, ale má ambíciu pôsobiť orchestrálne.

Na marcovom dvojkoncerte s Kurtom Ellingom v Slovenskom rozhlase 8. marca o 19.00h. vystúpi Sisa s ansámblom fantastického zloženia – Sisa bude spievať, hrať na klávesy aj na flautu, o bicie sa postará Marian Ševčík, na basgitare zahrá Juraj Griglák, Peter Preložník na klávesoch, na gitare Pavol Bereza, Milo Suchomel so saxofónom a spevácky Sisu podržia Hanka Gregušová a Samuel Hošek.

https://www.facebook.com/events/1450236158537776/
https://www.facebook.com/csbratislava
www.kurtelling.com
www.citysounds.sk

Zdroj: Matej Salek