Chris Woods Groove sa predstaví v Bratislave!

V druhej polovici mesiaca júl /21.- 31.7./ zavíta na Slovensko sólový gitarista CHRIS WOODS GROOVE z Anglicka v rámci svojho európskeho turné. Koncerty a workshopy na Slovensku budú oficiálne zahrnuté do turné.

Zažijete jedinečné vystúpenie vysoko uznávaného sólistu nielen v Európe, ake aj v USA…..

O Chrisovi: 

Žije v severnej časti Anglicka. Chris Woods Groove sa živí tým, že hrá sólo koncerty a učí ľudí, ako napodobniť jeho jedinečný štýl perkusnej gitary. Svoju kariéru začal v gitarovom svete, kde bol podporovaný mnohými významnými značkami, napr. značkou Elixir, ktorá je najuznávanejšou značkou strún na gitaru, vystupujúc, ako prestížny gitarista na festivaloch okolo zemegule. Posun v jeho kariére spôsobila skladba Edinburg.

Na základe tejto skladby bol oslovený Hal Leonardom, aby napísal obsiahly návod na perkusný gitarový štýl, ktorý sa rýchlo stal štandardom. Publikácia “Ako hrať perkusnú gitaru“ stala sa medzinárodne uznávanou a vysoko cenenou publikáciou, ktorá sa výborne predáva v USA a Anglicku. Chrisova reputácia sa stala medzinárodne a vysoko uznávaná.

Chris sa na základe jeho reputácie pustil do písania skladieb, ktoré sa stali základom jeho debutového albumu STORIES FOR SOLO GUITAR. Chrisova obľúbená skladba z albumu sa stala skladba: Woodcraft EP „ROLING HILLS“.

Tieto skladby vznikali počas jeho dvojročnej tour po USA, Európy, po všetkých kútoch Británie a Írska. Skúšal rôzne rafinované gitarové kúsky, ktorými by čo najefektívnejšie oslovil poslucháčov. Po dvoch rokoch koncertovania sa zatvoril do štúdia a nahral naozaj niečo veľmi špeciálne a jedinečné: “Príbehy pre sólovú gitaru“.

Vytvoril emocionálny album, ktorý vykreslil perkusnú gitaru ako vážny nástroj na tvorivé a emocionálne rozprávanie. Vyvinul bohato štrukturovaný zvuk, ktorý čerpá z jazzu, popu, rocku a klasickej hudby….Jeho hru je ťažko umiestniť do žánru. Ako povedal Chris Woods Groove: “ Je to inštrumentálna hudba, to je žáner sám o sebe.“

A nakoniec, veď posúďte sami. Nasledujú prekliky na ďalšie videá z jeho albumu.

Citácie, ktoré sa objavili k jeho debutovému albumu:

“ Zmena vnímania hraníc akustickej gitary.“ – Play Music Magazine /UK/
“ Úžasne kreatívne skladby“ – Sounding Board Magazine /USA/
“ Veľmi originálne.“ – Hot Press /írsko/
“ Tak úžasné.“ – Akustik – Gitarre Magazine /Nemecko/
“ Tour de force pôvodnej techniky.“- Acoustic Magazine /UK/

Termíny už potvrdených koncertov na Slovensku:
23.7. Trnava – koncert v rámci Trnavského kultúrneho leta
24.7. Martin – Mestská scéna Martin
25.7. Liptovský Mikuláš – Mikulášsky jazzový festival. 10 ročník Mikášskeho festivalu

Workshopy : predbežne dohudnuté v mestách Bratislava a Nitra

CWG---blank-tour-poster-2014-lw-quality-1

Zdroj: Organizátor