Chris Corner aka IAM{X} predstavuje videoklip k singlu Mile Deep Hollow.

Neprehliadnutený, signifikantný a žánrovo takmer nezaškatuľkovateľný hudobník Chris Corner AKA IAMX si v posledných rokoch prešiel ťažkými depresiami, vstal z úplneho dna a absolvoval vnútorné znovuzrodenie. Poetickým portrétom tejto cesty je jeho najnovší singel a videoklip Mile Deep Hollow, ktorý celosvetovo vyšiel v piatok 14. decembra.

Sláčiky v skladbe melancholicky víria v slučkách, zlučujú sa s chladnou elektronikou a sú sprevádzané typickým Cornerovým výkonom, ktorý ako vždy „sťahuje žalúdok“ – je to azda jedna z jeho najsilnejších a najosobnejších výpovedí…  

Silu Chrisovej hudby neprehliadli ani tvorcovia televíznej série ABC TVHow To Get Away With Murder, ktorí skladbu odpremiérovali už dávnejšie v tomto roku už ako 15tu pieseň IAMX-a vo svojom blockbusteri.

Singel odhaľuje hĺbku a veľkosť „ríše“ mentálneho zdravia a opisuje Cornerovu vlastnú skúsenosť s prekonaním temnoty a beznádeje. On sám skladbu opisuje ako ódu na svojich fanúšikov a poďakovanie za to, že verne sledujú každý jeho počin.

Videoklip k Mile Deep Hollow je teatrálnou, tajomnou a vizuálne bohatou výpravou do vnútorných hlbín IAMX, ktorá je videoportrétom pomalej a liečivej smrti Chrisovho ega.

Corner chytá druhý dych, vracia sa s prívalom novej energie a znovu slobodný zhadzuje prostredníctvom svojej hudby okovy, ktoré musel dlho niesť. Znovuzrodený a opäť živý v novom svetle nachádza nový zmysel sám v sebe i vo svete naokolo. 

Singel Mile Deep Hollow vychádza v 7mich verziách:

 1. Prvou verziou je už tradične nová podoba skladby z albumu, ktorú Corner vyprodukoval špeciálne ako podklad k videoklipu Mile Deep Hollow.
 2. Ďalej nás „prefacká“ dancefloorový remix od juhoafrického DJa whizkid HAEZER.
 3. Mr.Kitty prináša svoju verziu singla, ktorá roztancuje každého, kto si ju vypočuje. Mr.Kitty spolupracoval s IAMX už v minulosti, zremixoval jeho singel North Star a tiež otváraciu sekvenciu megaúspešného turné IAMX 2015 Metanoia Tour.
 4. V projekte UNFALL Corner rozširuje svoju vlastnú zvukovú paletu prostredníctvom ďalšieho remixu, špecifického najmä nekonvenčným beatom.
 5. S IDIOTAPE sa vydávame na neobyčajnú cestu do sveta juhokórejského experimentálneho popu vo fusion s funky… Originálne, kreatívne a totálne iné.
 6. V akustickej verzii singla Corner skladbu doslova rozkladá na surový emotívny formát piesne a ukazuje silu a eleganciu svojho skladateľstva.
 7. Poslednou je zimomriavková verzia Mile Deep Hollow detského zboru PS22 Chorus. „Keď som počul deti, ako spievajú tieto slová a cítia hlboké spojenie so skladbou, niečo sa vo mne pohlo. Keď som prvýkrát videl a počul ich verziu Mile Deep Hollow online, okamžite som vedel, že musí byť súčasťou remixu singla,” hovorí Corner. V 17-ročnej histórii zboru PS22 Chorus (Public School 22, Staten Island, New York), je to prvýkrát, kedy povolili release. Výťažok z predaja tejto skladby putuje priamo zboru PS22 a umeleckým programom verejných škôl v rámci oblasti New York City. Audio skladby je prevzaté z toho videa: www.youtube.com/watch?v=WZaGdKorqNY

 Vydanie singla sprevádza premiéra oficiálneho videoklipu, ktorý režíroval sám Chris Corner a nakrúcal ho vo svojom rodnom meste Pioneertown v Kalifornii. Vizuálne umelecké dielo balansujúce medzi živým vystúpením a hudobným klipom je Cornerovou tajuplnou cestou a symbolickým objavovaním hĺbky transformácie a liečby psychiky. Posolstvo songu je stvárnené ultra pomalým pohybom a Chrisovým vystúpením s pointou v záverečnej scéne, kde prelomí sklenú stenu.

Transformácia je vo svojom základe chaos, ale zároveň môže byť aj nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Projektom Mile Deep Hollow IAMX skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku a vizuálneho umenia spoločne so svojimi divokými fanúšikmi. Tí ho môžu naživo vidieť už čoskoro v rámci Mile Deep Hollow Tour 2019 v Európe i Severnej Amerike. Vybrané koncerty turné prinesú špeciálne diskusné panely, počas ktorých budú môcť fanúšikovia hovoriť priamo s Chrisom  Cornerom a klásť mu otázky. Cieľom diskusií je zvýšiť povedomie o mentálnom zdraví a IAMX ich prináša v spolupráci s nadáciou YouRock Foundation. V rámci turné Mile Deep Hollow Tour 2019 vznikne tiež dokumentárny film.  

Na Slovensku sa multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista  naposledy predstavil so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016. V bratislavskom  Ateliéri Babylon vystúpi v rámci Mile Deep Hollow Tour 2019 v nedeľu 10. februára 2019.

Vstupenky na slovenský koncert v rámci Mile Deep Hollow Eurotour sú v predaji TU: www.predpredaj.zoznam.sk/

Mile Deep Hollow – Tracklist:

 1. Mile Deep Hollow (Single Rework)
 2. Mile Deep Hollow (HAEZER Remix)
 3. Mile Deep Hollow (Mr.Kitty Remix)
 4. Mile Deep Hollow (UNFALL Isness Mix)
 5. Mile Deep Hollow (IDIOTAPE Remix)
 6. Mile Deep Hollow (Acoustic Mix)
 7. Mile Deep Hollow (PS22 Chorus Child Deep Hollow Live Version)

Linkfire: https://IAMX.lnk.to/MileDeepHollow  
The Mile Deep Hollow video: www.youtube.com/watch?v=YpZeU5KeK6w
IAMXmusic.com   
facebook.com/IAMXofficial   
twitter.com/IAMX   
youtube.com/IAMX  
instagram.com/IAMX   
vk.com/IAMX  

Termíny turné:
Fri 18.Jan.19 Kantine, Cologne, Germany. 
Sat 19.Jan.19 Gibson, Frankfurt, Germany.
Mon 21.Jan.19  Täubchenthal, Leipzig, Germany. 
Wed 23.Jan.19  Pustervik, Gothenburg, Sweden. 
Fri 25.Jan.19 John Dee, Oslo, Norway. 
Sat 26.Jan.19 Klubben, Stockholm, Sweden.
Tue 29.Jan.19    Tavastia, Helsinki, Finland.
Fri 01.Feb.19  Melna Piektdiena, Riga, Latvia. 
Sat 02.Feb.19  Loftas, Vilnius, Lithuania. 
Mon 04.Feb.19  Re:public, Minsk, Belarus. 
Wed 06.Feb.19  B90, Gdansk, Poland.
Thu 07.Feb.19 Klub Kwadrat, Krakow, Poland. 
Sat 09.Feb.19 Fleda, Brno, Czech Republic.
Sun 10.Feb.19 Atelier Babylon, Bratislava, Slovakia. 
Tue 12.Feb.19 Dürer Kert Main Hall, Budapest, Hungary. 
Wed 13.Feb.19 Form Space, Cluj-Napoca, Romania.
Fri 15.Feb.19 Quantic, Bucharest, Romania. 
Mon 18.Feb.19 PPC, Graz, Austria. 
Fri 22.Feb.19 Legend, Milan, Italy. 
Sat 23.Feb.19 Ninkasi Kao, Lyon, France. 
Tue 26.Feb.19 La Madeleine, Brussels, Belgium.
Thu 28.Feb.19 Aurora Concert hall, St. Petersburg, Russia.
Sat 02.Mar.19 Cition Hall, Moscow, Russia.

Zdroj: SOUL FOR SHOW