Chris Corner aka IAM{X} vystúpi 10. februára 2019 v Bratislave. Predstaví svoj aktuálny elektro-rockový album Alive in New Light.

Britský spevák a producent Chris Corner AKA IAMX vydal svoj posledný štúdiový album Alive In New Light (AINL) 2. februára 2018. Slovenským fanúšikom ho predstaví naživo takmer presne o rok na to, v bratislavskom  Ateliéri Babylon totiž vystúpi v nedeľu 10. februára 2019.

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner AKA IAMX vrátil vo februári tohto roka s novým štúdiovým albumom Alive In New Light (AINL). Sám Chris označil album ako “kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili”. Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania.

Aktuálne turné IAMX nesie názov Mile Deep Hollow Eurotour podľa skladby “Mile Deep Hollow” z albumu AINL,  ktorá bola predstavená v americkej sérii televíznej stanice ABC How To Get Away With Murder ako Chrisova v poradí už 15ta skladba v tejto TV sérii.

Chris Corner nahral, naspieval a zmixoval album AINL vo svojom obytnom prívese v kalifornskej púšti, ktorý je jeho fanúšikom už roky dôverne známy ako umelcovo obľúbené útočisko. “Pre púsť je typický tzv. white noise (biely hluk – náhodný signál, ktorý má rovnakú intenzitu na rôznych frekvenciách – pozn. autora),” vysvetľuje Chris. “Môžete sa doslova stratiť v detailoch produkovania a mixovania; je to jednoducho ticho, hovorí na margo tvorby deviatich úderných nových skladieb. Kreatívny proces opisuje ako mučivý a oslobodzujúci zároveň: Keď sa vypíšete zo svojej bolesti, prichádza úľava. Šťastie je ako nejaká zručnosť. A ja som najšťastnejší, keď aktivujem schopnosti, ktoré ma udržiavajú v rovnováhe.”

Transformácia sa môže stať chaosom, ale zároveň môže byť aj nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Albumom Alive in New Light (AINL) IAMX skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku, vizuálneho umenia, makeupu a nového erotického merchandisingu spoločne so svojimi divokými fanúšikmi.

Ako IAMX tvrdí, sám v tejto chvíli netuší, kam jeho novoobjavené oslobodenie povedie. Zatiaľ čo „I AM“ v názve „IAMX“ podľa jeho slov môže symbolizovať niečo stabilné, fixný stav bytia, „X“ v závere označuje matematickú premennú a dokazuje, že osobnosť IAMX sa nikdy neprestane vyvíjať…

Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa naposledy predstavil na Slovensku so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016.

Vstupenky na slovenský koncert v rámci Mile Deep Hollow Eurotour sú v predaji TU: www.predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/iamx-mile_deep_hollow-eurotour-2019-02-10/

IAM{X}

Anglický hudobník Chris Corner v minulosti pôsobil v trip-hopovej formácii Sneaker Pimps. Aktuálne boduje s elektro – rockovým projektom IAM{X}, ktorý má na konte albumy  Kiss + Swallow (2004), The Alternative (2006), Kingdom of Welcome Addiction (2009), Dogmatic Infidel Comedown OK (2010),  Volatile Times (2011) – prvý album IAM{X}, ktorý vyšiel aj na vinyle. Po vydaní albumu The Unified Field (2012) Chris upadol do depresií a dlhodobej chronickej insomnie. Po rokoch sa zotavil a svoje zdravotné trápenie pretavil do albumu Metanoia (2015) a „mini-albumu“ Everything Is Burning (2016). V septembri 2017 vydal experimentálny inštrumentálny album Unfall, ktorý vznikal zároveň s albumom Alive in New Light (2018).

www.IAMXmusic.com 
www.facebook.com/IAMXofficial 
https://twitter.com/IAMX 
www.youtube.com/user/IAMX 
www.instagram.com/IAMX 
https://vk.com/IAMX  

Zdroj: SOUL FOR SHOW