Branislav Dugovič „uvaril“ novú skladbu z world music ingrediencií

Vo vydavateľstve HLAVA XXII vyšiel singel Variť alebo objednať? (Cook Or Order?) od slovenského klarinetistu Branislava Dugoviča. Je prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu Everyday Afterwork Music, ktorý vyjde 20.06.2023. Na albume spolupracovali dvaja významní  hudobníci – multiinštrumentalistka Veronika Vitázková a hráč na hurdy-gurdy Matthias Loibner.

Po predchádzajúcich doskách Cross-Country Skiing (2018), 10 Simple Melodies (2019)  a Bang Bang Boogie Boogie (2021) a prichádza hudobník Branislav Dugovič opäť s niečím novým. Klarinetista, skladateľ, aranžér skúma zvukové teritóriá z rôznych pohľadov aj žánrov. Ako naznačuje singel Variť alebo objednať? (Cook Or Order?), pripravovaný album Everyday Afterwork Music sa bude uberať smerom k world music kompozične aj v dialógoch s hosťami.

Branislav Dugovič je klarinetista aj autor hudby známy z pôsobenia v rôznych telesách a projektoch (napr. VENI Ensemble, Jana Kirschner Band, Building Bridges a mnohé iné). Ako člen VENI Academy získal cenu Radiohead 2013 v kategórii „Vážna hudba“, jeho posledný album Bang Bang Boogie Boogie získal v r. 2022 jazzovú Cenu verejnosti Esprit.

Na posledných troch (co)autorských albumoch spolupracoval napríklad s britským klávesistom a producentom Eddie Stevensom, či s legendárnym newyorským jazzovým bubeníkom Taru Alexandrom, si teraz vyskúšal pracovať v akustickom triu s dvomi vynikajúcimi hudobníkmi – multiinštrumentalistkou Veronikou Vitázkovou, sólistkou, orchestrálnou aj komornou interpretkou (ORF RSO Wien, Volksoper Wien atď.) a s oceňovaným hráčom na hurdy-gurdy Matthiasom Loibnerom, ktorý skladá hudbu do filmov a divadelných hier a je autorom niekoľkých sólových albumov.

Album Everyday Afterwork Music vychádza 20. 06.2023 vo vydavateľstve HLAVA XXII https://www.hlavaxxii.com/

https://www.youtube.com/watch?v=RJAIMHr-5bE
https://open.spotify.com/track/04ifF4EDSAiCBCEKI8N89V
https://listen.tidal.com/album/294537390
https://distrokid.com/hyperfollow/branislavdugovi/vari-alebo-objedna-cook-or-order
https://distrokid.com/hyperfollow/branislavdugovi/vari-alebo-objedna-cook-or-order

Zdroj: TS