Album 10 Simple Melodies klarinetistu Branislava Dugoviča zaznie 12.5. v unikátnom online koncerte.

Oceňovaná slovenská nahrávka odznie 12.5. o 20:30 prostredníctvom facebookových stránok vydavateľstva Real Music House a portálu Hudba.sk. Album 10 Simple Melodies je druhým (ko)autorským projektom hudobníka, hráča na klarinete a basovom klarinete Branislava Dugoviča a jeho kolegov/ priateľov Eddieho Stevensa, Borisa Lenka, Nikolaja Nikitina, Jozefa Luptáka, Mariána Lejavu, Daniela Mateja či výtvarníka Róberta Szegényho. Album pozýva poslucháča do intímneho sveta minimalistických aranžmánov, jednoduchých melódií, viac či menej skrytých odkazov na inšpirácie, zámerne ponechaných „chýb“ a pozitívnej chémie medzi spolupracujúcimi hudobníkmi. Hlavný partner a z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Album 10 Simple Melodies (2019) je albumom vyzretého a rešpektovaného slovenského hudobníka, ktorý sa ťažiskovo prezentuje hrou na klarinete a basklarinete. Branislav Dugovič má na konte spolupráce s mnohými domácimi aj zahraničnými umelcami. Patria medzi nich napríklad operná speváčka Eva Šušková, Moyzesovo kvarteto, umelecká skupina Cluster Ensemble, taliansky klarinetista Nicola Bulfone, najstarší spomedzi dodnes existujúcich súborov súčasnej hudby na Slovensku VENI Ensemble, orchestre Capella Istropolitana, či Štátna filharmónia Košice a mnohí ďalší. Album 10 Simple Melodies vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva Real Music House.

Kým na albume spolupracoval Branislav Dugovič s menami ako Eddie Stevens (kompozície, produkcia, elektronika), Nikolaj Nikitin (saxofón), Jozef Lupták (violončelo), Boris Lenko (bandoneón, akordeón), Marián Lejava, Daniel Matej (kompozície), či Robert Szegény (drum loops), rovnako elitnú zostavu predstaví slovenskému publiku aj v rámci krátkeho, ale o to viac exkluzívnejšieho turné. V rámci neho vystúpi po jeho boku aj jeden z najvyťaženejších mužov domácej hudobnej scény, Nikolaj Nikitin (saxofón, klarinet). Na violončele sa predstaví virtuózny hráč Jozef Lupták, ktorý má na konte množstvo hudobných nahrávok, ale aj o hudobných ocenení. Muzikantov na jednom pódiu doplní akordeonista Boris Lenko. Ten svoju medzinárodnú kariéru začal úspechmi na súťažiach, najmä však víťazstvom vo francúzskom Andrezieux-Boutheon (1987). V 90. rokoch sa zaradil medzi etablovaných interpretov s pravidelnou koncertnou a nahrávacou činnosťou. Jeho všestrannosť sa prejavila aj v invenčnom prístupe jeho hrania. V slovenskom  kontexte vniesol do akordeónového repertoáru viaceré novátorské prvky, pričom významne sa podieľal aj na slovenských hudobných premiérach diel mnohých významných zahraničných umelcov. 

Hlavný partner a z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

10 Simple Melodies LIVE – 12.5. – 20:30 / Facebook Real Music House / Hudba.sk

Koncert odohrajú hudobníci v zložení:
BRANISLAV DUGOVIČ
10 SIMPLE MELODIES Branislav DUGOVIČ, klarinet
Nikolaj NIKITIN, saxofón / klarinet / theremin
Jozef LUPTÁK, violončelo
Boris LENKO, akordeón

Zdroj: REAL MUSIC HOUSE