Bostonská legenda DROPKICK MURPHYS ohlasuje koncert v Bratislave 

 Írsko-americkí folk-pankáči vystúpia na Slovensku už 7. augusta 2023 v Bratislavskej Incheba Expo Aréne❗️ V rámci letnej časti koncertnej šnúry predstavia aj aktuálny dvanásty štúdiový album Okemah Rising. 

Dropkick Murphys hrdo zostáva bostonským rock’n’rollovým outsiderom, ktorý sa stal šampiónom.  Od roku 1996 chlapci vytvárajú druh hudby, ktorá sa má spievať v poslednej chvíli, v preplnených arénach počas záverečného dejstva, alebo počas vrcholiaceho dramatického comebacku.

Formáciu tvorí  7 členov, vrátane speváka Al Barra , hrajúcich Tima Brennana na gitare a harmonike, Kena Caseyho na basovej gitare a vokáloch, Jeffa DaRosu na banjo, mandolínu a gajdách, Matta Kellyho na bicie a bodhráne, Jamesa Lyncha na gitare a gajdistu Kevina Rheaulta . Unikátny zvuk kapely je výsledkom rôznych hudobných pozadí jej členov, ako aj ich lásky k punk rocku a tradičnej keltskej hudbe. 

Ich slávna diskografia obsahuje štyri po sebe idúce top 10 Billboard debutové albumy (Turn Up That Dial , 11 Short Stories Of Pain & Glory, Signed and Sealed in Blood, Going Out In Style), spolu so zlatom oceneným The Warrior’s Code s takmer dvojnásobne platinovou klasikou „I’m Shipping Up to Boston“

Matadori z Massachusetts, známi či už legendárnym koncertom v The Rathskeller (The Rat), z filmu Martina Scorseseho – The Departed alebo zo stoviek festivalov, sa stali súčasťou širokej hudobnej rodiny. Ich ojedinelá tvorba vygenerovala cez pol miliardy streamov a máva pravidelne vypredané koncerty na viacerých kontinentoch.

Najväčšie hity „I’m Shipping Up to Boston,“ „The State of Massachusetts,“ „Rose Tattoo,“ „Johnny, I Hardly Knew Ya“ a „The Warrior’s Code“ sa stali hymnami fanúšikov kapely, ktorí ich na koncertoch spievajú na plné hrdlo.

S novým albumom ‚Okemah Rising‘ sa Dropkick Murphys postavili pred výzvu pracovať s textami Woodyho Guthrieho. Album obsahuje novú hudbu ku Guthrieho textom, ktoré boli objavené prostredníctvom Woody Guthrie Foundation and Archives. Výsledkom je silný a pôsobivý hold jednému z najdôležitejších amerických ľudových hudobníkov. S novou nahrávkou prichádza aj nadnesená túžba ovládnuť hudobný svet útokom. 

Tento mimoriadny koncertný zážitok v podobe punk a hardcore s tradičnou írskou hudbou prevalcuje našu metropolu 7. augusta 2023 v bratislavskej INCHEBA EXPO. 

❗️Vstupenky na toto jedinečné podujatie nájdete na stránkach csmf.sk❗️
TICKET LINK  https://csmf.sk/podujatie/642d1f5511edb6044cfa10cc/

Zdroj: TS