BARBORA POLÁKOVÁ uvádí: A po válce Vánoce a pozpátku do Nového roku!

Po úspěchu klipu k pilotnímu singlu Po válce z chystané druhé řadovky, potěšila Barbora Poláková během letošních svátků hned dvojnásobně své fanoušky zdařilým remakem A po válce Vánoce s hvězdným obsazením.

Na Štědrý den se servíroval první chod v podobě vánoční části

a poslední den v roce o půlnoci zveřejnila populární zpěvačka a herečka celý videoklip s vtipnou silvestrovskou dohrou. Podívejte se zde:

„Asi tři dny po zveřejnění prvního klipu k singlu Po válce, jsme se potkali s Jirkou Zemanem, kamarádem, který v klipu hrál a pomáhal mi se učit text pozpátku. Nejdřív jsme si dělali trochu srandu z toho, že když už to umím, chtělo by to ještě nějak využít a pořádně se vyblbnot. Pak nás napadlo, že by bylo skvělý natočit vánoční večírek. I s kapelou a kamarádama, a udělat takový dárek pro fanoušky i s PFkem. Jirka se chopil režie a všichni ostatní obsazení a produkce,“ vysvětluje Poláková, jak vznikl nápad na předělávku klipu, v níž si kromě Bářiny kapely zahráli například Pavel Liška, Martha Issová, Ivana Chýlková, Marie Štípková či režisér Jiří Zeman.

Jak zároveň přiznává, motivací jí bylo i utnout spekulace ohledně natáčení původní verze a pochyby, zda místo faktu, že klip skutečně vznikl na jeden záběr po zpátku včetně deklamace textu, nešlo jen o pouhý trik. Taková postprodukce by stála zřejmě několikanásobně víc než celý klip, ale já bych to teda klidně brala… Měla jsem obě natáčení pocit, že mi praskne hlava…,“ dodává dvojnásobná držitelka ceny Akademie populární hudby Anděl 2015 (v kategorii Objev a Píseň roku).

Zajímavostí nové verze klipu, který se natáčel opět na jeden záběr, je bezesporu skutečnost, že – ač tak ani trochu nepůsobí – vznikl vlastně svým způsobem „podomácku“. Do natáčení se zapojili snad všichni naši blízcí. Moje ségra, mamka, taťka, Pavel…Jirky manžel, neteř a dokonce i rodiny kamarádů. Každý něco sehnal. Bylo to uplně dojemné. Natáčeli jsme v Meet Factory. A podle začátku klipu vidíte dobře, co jsme tam udělali za bordel. To jsme ale taky pak všichni uklízeli, nejvíc kluci z kapely, protože holky dávaly zas do kupy zničený oblečení od dortů. No zážitek to byl každopádně,“ popisuje Poláková.

Již brzy se od ní navíc můžeme těšit na další nové písně a klipy, když se na začátek března 2018 chystá vydání jejího druhého sólového alba. To vzniká opět v produkci Jana P. Muchowa a Barbora s kapelou na něj hned po vydání navážou celorepublikovým klubovým turné, které odstartuje 16. března v olomouckém S Klubu. Čítat bude celkem třináct zastávek a jeho pomyslným vrcholem bude konec dubna, kdy jsou v plánu dva závěrečné koncerty v pražském Lucerna Music Baru. Kompletní výčet všech vystoupení najdete v přiložené tiskové zprávě nebo zde: www.barborapolakova.com/koncerty/

Zdroj: Lukáš Kadeřábek – SUPRAPHON
Foto: Müjdat Sönmez