Australani Winston Surfshirt představí v Praze svůj letní funk. Oblíbil si je i Elton John.

Svou tvorbu přirovnává australská parta Winston Surfshirt ke staré hudební sbírce vašich rodičů, do níž se zatoulaly nahrávky od Tribe Called Quest. Dva roky stará debutová deska se zalíbila i Eltonovi Johnovi. V Praze šestice ze Sydney zahraje poprvé 4. října 2019 v klubu Chapeau Rouge. Vstupenky (295 Kč) budou v prodeji od 28. června na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster. 

„Jemná kombinace hip hopu ze staré školy a zasněného art popu,“ popisuje magazín Line Of Best Fit. Winston Surfshirt se doma i mimo Austrálii proslavili díky energickým koncertům. V Británii jim k popularitě pomohli hudební moderátor a influencer Zane Lowe i Elton John, který jejich skladbu zahrál ve svém rozhlasovém pořadu. S kapelou si navíc během australského turné domluvil osobní schůzku:  „Byl to vážně surreálný zážitek sedět s Eltonem Johnem hodinu na hotelu a mluvit  s ním o současné hudbě,“ vzpomíná na setkání Winston, který nikdy nesundává své oranžové brýle.

Na nadcházející evropské turné vyráží Winston Surfshirt v celé sestavě čítající šest muzikantů. Písně z debutové desky představí ve svižnější podobě. Letos se kapela vrátila s novým letním disco singlem Make a Move: „Tenhle song vám rozpohybuje boky. Když jsme ho hráli poprvé naživo, věděli jsme, že se stane jednou z našich nejzábavnějších písní. Je náznakem toho, jakým směrem se plánujeme vydat..,“ prozradil Winston pro magazín Clash. 

Zdroj: TS