Andie J prichádza s novinkou Under the Water plnou ženskosti

Talentovaná speváčka Andie J prichádza opäť s energickou skladbou s pulzujúcou silou ženskosti a pocitom sebavedomia vychádzajúcich z vnútornej harmónie a pokoja. Vo videoklipe speváčka odkazuje na odraz vnútornej dokonalosti, ktorá vo svojich vonkajších nedokonalostiach tvorí jedinečné bytosti a nájdenia sféry komfortu.

Skladbu Under the Water napísala Andie J ešte začiatkom minulého roka pri hľadaní samej seba a skúmaní, kým je a aké pocity zo seba má. Myšlienky, ktoré spísala do piesne, sú kombináciou samoty, v ktorej sa človek paradoxne cíti v objatí a harmónie mysle a tela. „Skladba sa spočiatku javila ako akustická, melancholická výpoveď, v ktorej stonám a presviedčam samú seba o pravde, ktorú cítim. Po tom, ako som zistila, prečo túto melódiu a text píšem, som sa skutočne presvedčila o tom, že sa cítim dobre vo svojom tele s dušou, ktorú mám. Aj keď sa ešte musím učiť veľa vecí a tiež veľa vecí napraviť a vyliečiť,“ objasňuje Andie J.

Vnútorne precítený text je autentická interpretácia dojmov, ktoré v sebe speváčka dlho niesla. „Skladba vypovedá o mojich pocitoch z vlastného bytia, duše, tela. Našla som istý komfort a pocit sebaistoty vo svojom vnútri. Tieto pocity mi veľmi blízko pripomínali pocit pod vodou, keď je počuť len tlmený a dutý zvuk morského dna, jemné žblnkanie. Akoby som bola v bezpečí, ale zároveň som tam sama. Viem, že s tou kombináciou sa nemusím báť,“ metaforicky spája Andie J pocity s vodou, ktorá je jej blízkym živlom. Postupne túto metaforu obaľovala ďalšími a ďalšími pocitmi, až vznikol komplexný text.

Nahrávanie singla prebiehalo v Rita Štúdiu v Bratislave, ktoré je rodiskom už viacerých speváčkiných skladieb. Rytmická skladba popového charakteru, ktorá je v rýchlejšom a naliehavejšom rytme ako je u Andie J zvykom, vyniká hlavným motívom Under the Water. „Melódia prišla spontánne, v sprche. Veď kde inde. Možno by aj niekto povedal, že to bol len výstrel do tmy, veď koľko ľudí si vyspevuje v sprche. Lenže ja si v sprche nezvyknem spievať. Nejak sa to skrátka udialo. Prvý motív skladby prišiel hneď ako výkrik Under the Water,“ s úsmevom hovorí speváčka.

Pri realizovaní Under the Water prebehli tradičné kombinácie spoluprác. Skladbu produkoval a mixoval Domi Stoff a mastering opäť zastrešovala česká legenda Ecson Waldes z Biotech Studio v Prahe.

Energická novinka získala čiernobiely vizuál s myšlienkou ukázať sebavedomie a komfort v sebe samej. „Chcela som byť v klipe sama sebou a myslím, že sa to podarilo. Nikto nie sme dokonalý, a práve to je naša dokonalosť. Pri točení sme sa neriadili scenárom, pretože by nám práve ten mohol prerušiť šnúru inšpirácie, ktorá sama prichádzala,“ ozrejmuje Andie J dôležitosť prenesenia autenticity do videoklipu, ktorý mala pod taktovkou Bernadett Halašiová.

Novinka bude promovaná na všetkých streamovacích platformách a doterajšie skladby speváčky s charakteristickým jemným sopránom sa tešia z úspešnej éterovej hranosti v rotácii najznámejších slovenských rádií, ale aj rádií po celom svete. Naďalej spolupracuje aj s kapelou King Shaolin, dvornou kapely Celeste Buckingham, a pracuje na tvorbe ďalšieho albumu.

Zdroj: TS