AMULET Zdenky Prednej pokrstila amuletmi Jana Kirschner!

Amulet posypala amuletmi! Tak krstila nový album AMULET Zdenky Prednej speváčka a kamarátka Jana Krischner! Na krste v Nu Spirit Clube Zdenka naživo zaspievala päť nových a päť starších skladieb. Album AMULET sa bude ešte tento piatok krstiť aj v Zdenkinom rodnom meste Banská Štiavnica!

Zdenka Predná krstila nový album AMULET! 29-ročná speváčka vníma svoj štvrtý album ako zásadný počin doterajšej hudobnej kariéry. Väčšina z jedenástich piesní vznikla pod producentskou taktovkou Martina Šrámka a Andreja Hrušku zo štúdia Littlebeat. Na krst prišli Zdenku podporiť raperi Vec a Idea, snowbordista a raper Tomáš Hafner, Lasky a Matúš Vallo zo skupiny Para. A samozrejme nechýbal manažér Peter Novák alias Šarkan.

„S albumom som spokojná, stojím si za tým, čo sme spravili. Je to veľmi osobný album. Každá zo skladieb má osobný príbeh. Ľudia musia určite cítiť, že to som ja… Je to výborný pocit. Som v eufórii. Na krst prišli všetci moji kamaráti a ľudia, ktorých mám rada.“ Tešila sa Zdenka Predná.

AMULET pokrstila hudobníčka Jana Kirschner. Obe speváčky sa poznajú z Banskej Štiavnice a svoju tvorbu navzájom sledujú.

„Môj vzťah k Zdenke je veľmi pozitívny, fantastický. Keď kedysi na Superstar zaspievala skladbu od Alicie Keys tak mi padla sánka! Sledovala som ju cez mojich priateľov. Zblížili sme sa potom v jej rodnom meste v Banskej Štiavnici. Ja preto Zdenku vnímam ako svoju rodinu.“ Prezradila Jana Kirschner.

Jana Kirschner napísala dokonca pre Zdenku na nový album skladbu Kam ma nesie vietor. Janka album pokrstila amuletmi, ktorými posypala cédečko.

„Amulety sú všetky osobné. Dostala som ich od kamarátov, ktorých mám rada a verím im. Nosím ich stále so sebou, pretože sú od ľudí, ktorých si veľmi vážim. Niektoré som dostala aj od fanúšikov a niektoré som si sama doniesla z ciest. Rada totiž cestujem a rada vymetám starožitnosti. Amulety mi pripomínajú príjemné chvíle, strávene niekde alebo s niekým.“ Vysvetľuje Zdenka Predná.

Šarmantná Zdenka zahrala na krste nové skladby aj naživo.  Na koncerte ju sprevádzala kapela v zložení Marek Gregor – bicie, Radovan Gregor – basová gitara, Martin Mikloš – klávesy, Ladislav Tvrdý – gitara, Peter Sandanus – saxofón. Zaspievala aj skladbu „Walk in my shoes“, ktorú na album nahrala s českým spevákom Vojtechom Dykom. Zdenka Predná si na CD pozvala aj ďalších blízkych hudobníkov. Spolupracovala s Lososom zo skupiny NoiceCut, rapermi Lyrikom, Ideom, či filharmonikom Milanom Adamcom.

Album AMULET sa bude ešte tento piatok krstiť aj v Zdenkinom rodnom meste Banská Štiavnica! Banská Štiavnica je pre speváčku nielen domovom, ale aj zdrojom inšpirácie, synonymom pocitu bezpečia a súkromia, a preto jej venovala pieseň Amulet – Štiavnica. Novinka je dostupná vo všetkých kamenných obchodoch. Už teraz sa dá CD kúpiť na https://www.ipark.sk/253537-amulet/. Digitálne MP3 sa dajú kúpiť na https://beatban.com/albums/amulet. Fanúšikovia sa už čoskoro môžu tešiť na klip k novému singlu Dýcham!

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: René Miko