ALTAR QUINTET Nikolaja Niktina a Ľuboša Šrámeka odohrá 22. apríla špeciálny online koncert.

Slovenský jazz do celej Európy. Zoskupenie špičkových hudobníkov združených okolo saxofonistu Nikolaja Nikitina a klaviristu Ľuboša Šrámeka odohrá 22. apríla o 20:30 unikátny online koncert, ktorý budú streamovať aj Slovenské inštitúty v Európe.

Koncert zoskupenie Altar Quintet bude realizovaný v spolupráci so Slovenským inštitútom vo Viedni. Rakúske publikum ocenilo hudbu dvojice Nikitin/Šrámek už v roku 2019. Teraz sa prostredníctvom Slovenských inštitútov dostane ich tvorba do celej Európy. Slovenskí diváci budú môcť sledovať stream aj prostredníctvom facebookovej stránky Slovenského inštitútu vo Viedni. Samotný koncert bude vysielaný z prostredia nahrávacieho štúdia v Modre. Altar Quintet sa 22. apríla predstaví v zostave Nikolaj Nikitin – saxofón, Ľuboš Šrámek – piano, Juraj Bartoš – trúbka, Juraj Griglák – kontrabas a Mattia Muller – bicie.

Altar Quintet je európske zoskupenie špičkových inštrumentalistov a skladateľov pod vedením saxofonistu Nikolaja Nikitina a klaviristu Ľuboša Šrámeka. Hudobný koncept telesa vychádza z jazzovej tradície akustického kvinteta, ovplyvneného zvukom moderny, aký reprezentujú Tom Harrell, Kenny Wheeler či Second Great Quintet legendárneho Milesa Davisa. Altar Quintet sa hlási aj k tradícii európskej komponovanej hudby 20. storočia. Nikolaj Nikitin patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenského jazzu. Tento saxofonista, skladateľ a producent má na konte viac než desať albumov, vrátane spolupráce so zvučnými menami ako Miroslav Vitouš či Tom Harrell. Ľuboš Šrámek je klavirista, producent a skladateľ. Držiteľ najprestížnejšieho domáceho hudobného ocenenia Radio_Head Awards v kategórii Jazzová hudba za r. 2015. Na svojich albumoch spolupracoval s hudobníkmi ako Peter Erskine, JD Walter, Johnathan Blake a iní. Juraj Bartoš je medzinárodne uznávaný interpret, bol členom Vienna Art Orchestra a je zakladateľom orchestra Bratislava Hot Serenaders. Juraj Griglák je členom Slovenskej filharmónie v Bratislave a je držiteľom ceny Krištáľové krídlo za svoju autorskú tvorbu. Mattia Muller je iba 18 ročný bicista, ktorý sa chytá na štúdium na prestížnej Berklee College of Music v Bostone.

Spotify:
https://open.spotify.com/album/2OvaPnL9Xv9HcAF6wDwQ8o?si=11J-bHYVRWqSgJs3JBqgrQ

Tidal:
https://tidal.com/browse/album/180864861

Apple Music:
https://music.apple.com/sk/album/altar-quartets-november/1563285962?l=sk

Zdroj: TS