A.M.O. dajú na Rock for People aj rockové gitary!

Podľa názvu festivalu Rock for People by sa mohlo zdať, že účinkujúcimi sú a budú iba rockeri. 18. ročník tohto festivalu, ktorý vypukne na letisku v Hradci Králové, všetkých už 3. júla 2012 presvedčí o multižánrovosti. Ako by sa predsa popri Faith No More mohli objaviť na pódiu The Prodigy, Orbital, DJ Skrillex alebo slovenský Polemic, či A.M.O.. 


Na druhej strane platí aj to, že jednotlivé skupiny sa väčšinou tiež cítia byť multižánrové. Moe a Opak z A.M.O. dokážu s prehľadom zostaviť koncert pre festival Rock For People. A nebude to iba hip hop. Opak si za tým stojí. „Aj v tomto koncerte budú rockové prvky. Budú tam dve skladby, ktoré sú výrazne postavené na gitarových boosteroch. Rockový fanúšik si príde na svoje. Pritom každý uvidí aj nejaké nóvum, ktoré mu ponúkneme. Je to vlastne dancehallovo-reggae-hip hopová hudba. Každý sa má na čo tešiť. Určite.“


Okrem hudobnej zložky festivalového vystúpenia, rozoberajú chalani z AMO aj to, že sa treba štýlovo oháknuť. Ich fanúšikovia na Rock for People sa predsa musia mať na čo pozerať. V tomto sa Moe i Opak zhodujú. „Chceli by sme aj dobre vyzerať, aj sa na to nejakým spôsobom pripraviť. Pracujeme na tom. Treba prísť pozrieť na koncert A.M.O. a tam bude odpoveď, na tom stage-i… My sa veľmi radi obliekame na koncerty a Moe mal možno na mysli to, že si pripravujeme takú kostýmovú vec, viac menej celokapelnú. Ak narážaš na to, či prelietavame obchody, môžem povedať za obidvoch, že áno. Snažíme sa nájsť si oblečenie, ktoré nevyniká veľkými značkami, ale je skôr jednoduchšie a štýlové. Ja sa niekedy objavím s nejakým Bruce Lee-m na tričku. Posledné dva koncerty som mal na sebe A.M.O. veci.“Vlastný branding majú chalani vymakaný, veď o návrhy sa stará sám Moe, keďže je grafikom. Už teraz je jasné, že A.M.O. majú šancu upútať na festivale Rock for People aj hudobne, aj vizuálne. Naopak, kto z line up-u by dokázal upútať ich, prípadne ich polovičky? Samozrejme za predpokladu, že by si štvordňový program naštudovali. Moe-mu poradí frajerka. „Moja priateľka je silne rockovo založená, ona by určite poznala celý line up Rock for People. Ja som videl koncert Prodigy raz alebo dvakrát. Vždycky sa mi to páčilo. The Prodigy by som si na festivale rád pozrel.“Opak by dal radšej prednosť Faith No More alebo niektorému inému z viac ako 200 interpretov, ktorí na Rock for People vystúpia. Výber ľahký nebude, lebo na fesťáku bude od 3.-6.júla 2012 celý zástup výborných kapiel. Návštevníci zo Slovenska môžu vstupenky získať cez portál www.ticketsforpeople.cz a platiť v Eurách. Rock for People má účet v slovenskej Fio Banke. Zároveň sú lístky k dispozícii v predpredajnej sieti Eventim.Viac info na www.rockforpeople.cz, na www.facebook.com/rockforpeople či na Google+.

RfP2012

Zdroj: Maca Schmidtová, PR manager festivalu Rock for People na Slovensku
Publikoval: Redakcia GREGI.NET