NR-inline #6: Korčuliarske rande s Nitrou!

V sobotu 19. júla sa motory v Nitre opäť na chvíľu zastavia a nahradia ich korčule. Bude sa totiž konať NR-inline, v poradí už šiesta jazda na korčuliach večerným mestom Nitra.

Prvá NR-inline sa konala v roku 2009 a odvtedy sa teší veľkému záujmu. Projekt korčuliarskych akcií v slovenských mestách vyšiel z jázd bratislava-inline, kde ľudia korčuľujú po cestách hlavného mesta už jedenásty rok. Každý piatok sa stretne približne tisíc korčuliarov, ktorí vyrazia na cesty vychutnať si večernú atmosféru mesta. Táto energia sa raz ročne presúva aj pod Zobor.

Akcia je nielen o radosti z pohybu, ale predovšetkým o výbornej atmosfére, ktorú treba zažiť na vlastnej koži. Prísť môže ktokoľvek: mladí, starí, jednotlivci, páry, skupiny, rodiny s deťmi – vítaný je každý, kto vie jazdiť a zabrzdiť. Nie je to súťaž, ale príjemná jazda po cestách, po ktorých sa ľudia bežne vozia autami či hromadnou dopravou.

Máte na korčuliach nejaké neistoty ? Opýtajte sa inštruktorov v inline škole pred jazdou, určite vám radi poradia.

Účastníci sa začnú stretávať od 18.00 na parkovisku pri Zimnom štadióne na Podzámskej ulici a samotná jazda NR-inline odštartuje o 19.00. Trasa, po ktorej sa pôjde, meria približne 11 km a vedie cez mestský park, po Nábreží mládeže na Výstavnú ulicu a späť na miesto štartu. Na NR-inline sa netreba registrovať ani platiť nejaký poplatok – stačí len prísť s dobrou náladou. Jazdiť sa bude v sprievode polície, inline teamu, zdravotníkov i sanitky.

Všetky informácie o NR inline nájdete na
www.sk-inline.sk a https://on.fb.me/PeQ0Op

NR-inline_2014

Zdroj: bratislava-inline / www.bratislava-inline.sk