Houslista Pavel Šporcl představuje videoklip k ikonické skladbě Orchestral Suite No. 2 in B minor, BWV 1067: VII. Badinerie, kterou zařadil na své nové album AIR. To vyšlo 7. listopadu a je věnováno hudbě Johanna Sebastiana Bacha.
„Badinerie je možná můj nejkratší videoklip, má jen 1 minutu a 15 sekund, ale právě v tom je její síla. Skladba je natolik nosná, svěží a hravá, což přesně vystihuje i celé album AIR. Přeji si, aby video přeneslo na posluchače stejnou energii a čistou hudební radost, kterou v Bachovi cítím já,“ říká Pavel Šporcl.
Album AIR vzniklo ve spolupráci s orchestrem Šporcl Chamber Players a zachycuje vybrané Bachovy koncerty a další hudební skvosty včetně slavné skladby Air, podle níž nese nahrávka svůj název.
Šporcl zároveň chystá nový koncertní program BACHA NA REBELA, který uvede 30. listopadu 2026 v pražském Obecním domě. Vstupenky jsou k prodeji ZDE.

Pavel Šporcl – Badinerie (Performed on Violin)
STREAMINGOVÉ SLUŽBY
https://www.pavelsporcl.cz
www.instagram.com/pavelsporcl.blueviolin
www.facebook.com/pavelsporcl
TS





