Rock Tuning – FLAME Music Bar

Bratislavská cover rocková kapela Rock Tuning je už dlhodobo známa ako internacionálne zoskupenie. Stretli sa tu hráči zo Slovenska, USA, Talianska a Srbska.
———-
International rock group with players from Slovakia, USA, Italy and Serbia. Talented friends who wanted to play and enjoy their own live rock concerts. High quality cover versions of the biggest rock legends!
———-
Vznikla z túžby partie talentovaných priateľov užiť si live rock vo vlastnom prevedení. Všetci členovia sú ostrieľaní hudobníci so skúsenosťami z pôsobenia v rôznych kapelách a hudobných projektoch. Kapela Rock Tuning hrá v zložení: Bicie – Basa – Gitara – Gitara – Spev.

Od svojho vzniku sa zameriavame na interpretáciu songov zo zlatého fondu svetového klasického rocku (tento štýl bol donedávna označovaný za hard rock). Usilujeme sa o vytvorenie nášho vlastného hudobného profilu, preto skladby podliehajú prísnemu výberu. Vyberáme si songy, ktoré majú nápad, sú ostré a šťavnaté. Vlastnú tvorbu prenechávame tým, ktorí si myslia, že dokážu priniesť niečo, čo tu ešte nebolo a lepšie, ako tu je doposiaľ.

Hranie coverov v dobrej kvalite považujeme za úctyhodný druh umenia – podobne ako symfonický orchester nabitý skvelými inštrumentalistami hráva covery majstrov hudobnej klasiky.

Na Slovensku a obzvlášť v Bratislavskom regióne v súčasnosti vysielajú minimálne 3 komerčné rádiá, vyprofilované na klasický rock. Predtým, ako vstúpili na trh, si istotne urobili profesionálny prieskum hudobného vkusu poslucháčov. Je to dobrý signál o tom, že kvalitná rocková hudba si nájde dostatok nadšených poslucháčov vo všetkých vekových skupinách. My sa tiež hlásime medzi fanúšikov tejto hudby.

Tešíme sa na stretnutia so všetkými, ktorí majú radi classic rock live!

Ukážky a informácie o kapele Rock Tuning nájdete tu:
https://bandzone.cz/rocktuning