Reggae Callin‘ @ Dole

Počujete volanie jamajskej hudobnej divočiny? To sa hlási nový hudobný koncept v Klube Dole, ktorý nás povykrúca v rytmoch reggae, dubu či dancehallu. Do pozitívnej nálady nás dostane Junior Smile, ktorý večer pokrstí svoje debutové EP “Sám Sebou” a svoje pestré sety predvedú členovia pražskej crew Forward March Posse. Energický večer vyšperkujú jeho rezidenti Pokyman a Simple Sample, s ktorými zároveň oslávime 1. výročie webu Reggae Callin.

Junior Smile (krst EP Sám Sebou)
naskočil na hudobný vlak netradičným spôsobom – skontaktoval ho a pod svoje krídla vzal legendárny reggae sound Royal Hi-Fi. Po úvodných oťukaniach na živých vystúpeniach sa preorientoval na česko-slovenskú scénu, začal písať texty v rodnom jazyku a v januári 2012 mu vyšiel prvý singel Párty. Postupne rozširoval svoje portfólko o spolupráce s Cocomanom, Medial Banana či Distanc. Z toho vyústil projekt Pull Up Unity, ktorý stihol už vydal album “Nás nič nezastaví”. V tomto roku upriamil Junior Smile pozornosť na svoj vlastný projekt, ktorý večer pokrstíme.

Forward March Posse (CZ)
je pražská reggae / dancehall / ska / rocksteady / dub crew, ktorá sa nechce prepadnuť do pohyblivých pieskov kopírovania, a tak stavia svoj štýl hrania na všestrannosti a momentoch prekvapenia. Za posledné obdobie vyhrali niekoľko Soundclashov, takže v Bratislave privítame naozajstný Champion Sound. Crew, ktorú tvoria Don Cosmic, Fubatan, Gary G, Far Steppa a FTSB, roztáča na žúroch jamajskú hudbu od raných ska počinov až po dnešné reggae a dancehall.

Pokyman
je spevák z kapely Medial Banana a člen Fayah Soundsystem, ktorý stojí aj za značkou tejto párty. V piatok sa po prvýkrát predstaví so svojím sólovým showcase-om a úplne novými skladbami a svojím DJ setom nás naštartuje do chillového víkendu zmesou dubu a reggae.

Simple Sample (Ghetto Youths Sound)
je jeden zo zakladateľov a organizátorov reggae a urban festivalu Uprising. Tento milovník karibských rytmov a hudby s vibráciou a dunivými basmi stojí aj za Reggae Callin‘ a tak sa večer určite necháme unášať jeho pestrými setmi, v ktorých mixuje roots, new-roots reggae, dancehall, dubstep či moombahton.

22. 5. (piatok)
Štart: 22:00 hod.

Vstup:
22:00 – 24:00 4€
24:00 – 03:00 5€
03:00 – 06:00 3€

Partneri: Reggae & Dancehall | Slovakia FanclubReggae Callin‘Radio_FMDOBA Magazínshiz.skCITYLIFE.SKkamdomestaGregi.netBratislava Underground AdvisorPríjmi #cveng
PLAGÁT_Reggae Callin_máj 2015