PAVOL HAMMEL Z pekla šťastie Tour 2016

Jarné koncertné pódia po celom Slovensku budú patriť jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej populárnej hudby Pavlovi Hammelovi. Koncom minulého roka vydal pod názvom Z pekla šťastie svoj už v poradí 37 album a k viac ako tisícke doteraz odohraných koncertov pridá tento rok tridsiatku ďalších na Slovensku aj v Českej republike.
Pavol Hammel sa na hudobnej scéne pohybuje už viac ako polstoročie a málokto poznamenal slovenskú i českú hudobnú scénu tak významne ako práve on. Začiatkom 60-tych rokov založil legendárnu skupinu Prúdy a postupne s ňou vydal nezabudnuteľné a do dnešných dní kritikou i fanúšikmi vysoko oceňované albumy Zvonky zvoňte, Zelená pošta či Na II.programe sna.S Mariánom Vargom sa ako autori hudby podpísali aj pod prvý slovenský rockový muzikál Cyrano z predmestia.
S úplne novými piesňami z nedávno vydaného albumu Z pekla šťastie, na ktorom sa textársky podieľali Kamil Peteraj, Milan Lasica a Vlado Slivka, ale aj s pesničkami, ktoré sám radí medzi „Best of“, sa Pavol Hammel predstaví aj na plánovanej koncertnej šnúre. Na koncertoch ho bude doprevádzať kapela zložená z vynikajúcich a Hammelovi hudobne blízkych muzikantov v obsadení : Juraj Burian – gitary, Petr Tichý – kontrabas, Vítek Pospíšil – klávesy, Michal Pajdiak – bicie a ako špeciálny hosť sa turné zúčastní aj Andrea Zimányiová – spev.
V Bratislave sa Pavol Hammel predstaví na dvoch koncertoch – na komornejšom koncerte v Dome kultúry Devín 2.4.2016 a aj širšiemu publiku na koncerte v Ateliéri Babylon. Lístky sa dajú zakúpiť prostredníctvom www.drhorak.sk, predpredajnej siete Ticketportal.sk a Predpredaj.sk.

https://www.youtube.com/watch?v=D6FL3PcHdpY&index=2&list=PLb3PvnYCVz24TUZgwxaczQMtlmP8rf98N

aurtor priloženej fotografie : Vladimir Yurkovic 2015