BASSHAZE w. Submorphics (USA) @ Dole

San Francisco, USA. Mesto plné nablýskaných klubov, veľkých komerčných eventov a jedno z centier EDM-kultúry. Skoro ako protiklad k tomu všetkému skrýva veľký poklad drum&bassu. Práve odtiaľ svoju hudbu do sveta vyváža snáď už veterán americkej dnb music, kráľ slnečných soulful beatov a výborný producent Submorphics (USA). Po viac ako 10 ročnom pôsobení na scéne sa po prvýkrát predstaví aj na Slovensku!

Klubová noc BASSHAZE aj v apríli predstavuje orignálny lineup plný parádnej hudby. Headlinerom sa totiž nadupaný program nekončí. Svoje skills príde predviesť talentovaný dj Looox (AT) z viedenskej crew Vollkontakt a v špeciálnom ‘oldschool vs nuschool‘ 3-hodinovom B2B sete za doprovodu Grnu (live saxofón) sa predstaví dvojica Clive & Lixx. Lineup napokon doplní Redface, ktorý svoj pobyt v UK využíva na nákup množstva vinylov, ktoré určite príde odprezentovať.

Submorphics (USA)
Sú producenti, ktorým sa podarí vybudovať si svoj ‘trademark sound’ a Greg Axelrad a.k.a. Submorphics k ním rozhodne patrí. Soulful rollery, emotívne, nostalgické aj deepové tracky nasiaknuté atmosférou zapadajúceho slnka a letných nocí kdesi na západnom pobreží USA. Tak nejak by sa dal opísať drum&bass, ktorý už vyše 10 rokov produkuje pre značky ako Innerground, Good Looking, Hospital, Liquid V, Innerground alebo Shogun Audio. Pôvodne z okolia Detroitu a Chicaga presunul svoje štúdio do San Francisca, kde vznikli aj parádne soulful hymny ‘Burnside Park’, ‘Long Been Gone’, alebo ‘Summer Soul’. Niet divu, že ho remixovali aj ľudia ako Calibre, alebo Lenzman.

Práve tento sound príde premiérovo odprezentovať aj na Slovensko a vy môžte byť vďaka BASSHAZE pri tom! Pribaľte si úsmev, dobrú náladu a veľa pozitívnej energie, ktorou naplníme celý klub.

Looox (AT)
Vo vodách djingu pláva cez 10 rokov a ako sám hovorí – jeho doménou je výdatný mix soulful a deep soundu. Svoje skills si brúsi naostro v domovskom klube Fluc popri top menách súčasného drum&bassu aj vďaka tomu, že je od roku 2009 členom hyperaktívnej partie djov a promotérov Vollkontakt z nedaľekej Viedne. Drum&bass však nie je jeho jediný hudobný záber a ako skúsený dj počas klubovej sezóny hráva aj príjemný deep/tech house.

Clive B2B Lixx feat Grna (live sax)
Unikátny set si na tento špeciálny večer prichystala aj domáca dvojica Clive a Lixx. 3 hodinový back-2-back mix s podtitulom ‘oldschool vs nuschool’ znamená jediné – chalani povyťahujú kopec legendárnych trackov zo svojej bohatej vinylovej zbierky, primiešajú to najlepšie zo súčasného zvuku, ktorý ich baví a aj keď plán je držať sa čistokrvného tanečného liquidfunku, atmosféra ich zaveje možno aj oveľa ďalej! To však nie je všetko! Ich set bude naživo dopĺňať výborný saxofonista Grna (a.k.a Martin Saxo). Toto bude zážitok!

Redface
Dj, ktorý toho má na Slovensku za sebou veľa, no momentálne žije a pôsobí v UK. Počas svojej krátej návštevy doma sa však zastaví aj u nás, odprezentuje svoje drum&bassové chúťky a prevetrá bohatú vinylovú zbierku, ktorú si práve vďaka pobytu v Británii rýchlym tempom rozširuje.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

BASSHAZE w. Submorphics (USA) @ Dole
April 18, 2015 / Saturday, Start 22:00
Klub Dole, Nám. SNP 30, Bratislava / Slovakia

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Lineup:

★ S U B M O R P H I C S ( U S A )
★ L O O O X ( A T )
★ Clive B2B Lixx feat Grna (live sax)
★ Redface

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Vstup:

22:00 – 24:00 4€
24:00 – 03:00 5€
03:00 – 06:00 3€

Partneri: Radio_FMDOBA Magazínshiz.skCITYLIFE.SK, Wave Weekly, kamdomestaGregi.netBratislava Underground AdvisorPríjmi #cveng

PLAGAT_Basshaze_april 20 15