ZAZ | 28.11.2014 | Aegon aréna | Bratislava | Foto: Ján Vlk – Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z koncertu charizmatickej francúzskej speváčky ZAZ, ktorý sa konal 28. novembra v Aegon aréne v Bratislave. Ako predskokan ZAZ sa v Bratislave predstavila slovenská kapela  Billy Barman a česká indie-popová skupina Lake Malawi.

Po predskokanoch po ôsmej hodine nasledovala najžiadanejšia francúzska hudobná hviezda súčasnosti, ZAZ, na ktorú sa všetci tešili. Po zaujímavom intre zaujala hneď prvou skladbou „ON IRA“ z jej druhého albumu Recto Verso (2013). Od začiatku mala spontánny prejav a čistú radosť z hudby, pôsobiacu ako veľký dar. Priaznivci speváčky sa dočkali starších ale aj novších hitov. Nechýbali piesne ako „PARIS SERA TOUJOURS PARIS“, „JE VEUX“, „LA LUNE“, „MINOR SWING“ . Veľký úspech mal aj hit „LAISSEZ MOI“, pri ktorom si zaspievalo „šanzón“ aj publikum. Počas koncertu publikum zabavila aj dojala v slovenčine príbehom, resp. bájkou o kolibríkovi. V strede koncertu si kulisami vytvorila intímnu klubovú atmosféru,  malého parížskeho klubu.  Odohrala asi 20-minút na malom priestore medzi stenami parížskeho jazzového „pubbíku“. Tu odohrala aj jej najnovšiu skladbu „PARIS SERA TOUJOURS PARIS“, ktorá bola z čerstvej albumovej novinky „Paris“. Ale viac odohrala z predchádzajúcich albumov, ktoré fanúšikovia poznajú lepšie. Počas koncertu zaujala elegantnou šou, príjemným prejavom, hlasom a svetelnými efektami. Koncert ZAZ si môžete v tomto fotoreporte vychutnať…

ZAZ (F) - | 28.11.2014 | Aegon aréna | Bratislava | Foto: Ján Vlk - Dreamwolf
ZAZ (F)

Mini profil ZAZ (F): Speváčka Isabelle Geoffroy je známa pod pseudonymom ZAZ. Mladá pesničkárka je jednou z najväčších európskych hudobných senzácií posledných rokov. ZAZ precestovala celý svet, ktorý o nej hovorí ako o novodobej Edith Piaf. Nie je rebelka, nevyšla z punku alebo rocku, má v sebe ale zdravú dávku sociálneho cítenia. Si zarábala v Paríži na uliciach a súčasnú popularitu si na koncertoch tvrdo odpracovala. Očarila svet pesničkami, v ktorých sa snúbi tradícia cigánskeho jazzu, francúzskeho šansónu, melodického popu, swingu, pouličného šramlu s príchuťou latinčiny a flamenca. ZAZ, ktorá si v roku 2012 a 2014 podmanila publikum na festivale Colours of Ostrava, predstavila na svojej slovenskej premiére najmä nový album Paris… Viac o interprétovi na www.zazofficial.com , en.wikipedia.org/wiki/Zaz alebo FB.

Setlist ZAZ –   Bratislava – 28.11.2014:
01. INTRO
02. ON IRA
03. GAMINE
04. CETTE JOURNÉE
05. LA FÉE
06. LE LONG DE LA ROUTE
07. LAISSEZ MOI
08. SI
09. LES PASSANTS
10. COMME CI COMME CA
11. LA RÉVOLUTION DES COLIBRIS
12. PARIS SERA TOUJOURS PARIS
13. MINOR SWING
14. DOXY
15. LA LESSIVE
16. LA LUNE
17. SI JE PERDS
18. J´AI TANT ESCAMOTÉ
19. JE VEUX
20. DÉTERRE
Prídavky:
21. DANS MA RUE
22. EBLOUIE PAR LA NUIT