Primal Scream | 19.11.2013 | Loft! klub | Bratislava | Foto: Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z koncertu škótskej alternatívno-rockovej formácie Primal Scream, ktorý sa konal 19. novembra v klube LOFT! v Bratislave.

Konečne sa po 31 rokoch na scéne objavili aj na Slovensku. Organizátori BA City Beats ju chceli už na júnový festival, no napokon z toho bol exkluzívny klubový koncert. Ako predkapela sa v Bratislave predstavila skupina Antoines. Tá nazbierala v súťaži, ktorú usporiadali organizátori koncertu, spoločne s kapelou GoodBye Lenin! najväčší počet hlasov. Manažment kultovej britskej formácie si napokon z týchto dvoch zoskupení vybral práve Antoines. Je v podstate super skupinou, keďže ju tvoria muzikanti, ktorí pôsobili alebo hrajú v už známych formáciách. Lídrom je Tomáš Zámožík (ex-Hudba z Marsu), ktorého dopĺňajú Philippe Leforestier (The Mistaken Sons of Alabama) a Marek Gregor (ex-Lavagance). Po predkapele nasledovala hlavná hviezda večera, kapela Primal Scream, na ktorú sa všetci tešili. Bratislava bola ich piatou zastávkou v Európe, kde predstavili najnovší album More Light (2013), na ktorom hosťoval legendárny Robert Plant z Led Zeppelin a tiež Kevin Shields z My Bloody Valentine. Vystúpili v zostave Bobby Gillespie (spev), Darrin Mooney (bicie), Martin Duffy (klávesy), Barrie Cadogan (gitara), Andrew Innes (gitara), a Simone Butler (basgitara). Simone je najmladšou, najnovšou členkou a dokonale zapadla. Priaznivci kapely združenej okolo speváka Bobbyho Gillespieho sa dočkali aj starších skladieb vrátane tých z albumu Screamadelica (1991) a vytvorili veľmi príjemnú atmosféru. Nechýbali hity Movin‘ On Up, Higher Than the Sun. Koncert Antoines a Primal Scream si môžete v tomto fotoreporte vychutnať…

Spevák Bobby Gillespie  – Primal Scream
Spevák Bobby Gillespie  – Primal Scream

Mini profil PRIMAL SCREAM (UK):  Aj keď sa pri kapele Primal Scream často spomína najmä nahrávka Screamadelica, ktorá vo Veľkej Británii dosiahla dvojnásobnú platinu, ani z ďaleka nejde v rámci jej diskografie o jediný ospevovaný album. Príkladom je štúdiovka XTRMNTR (2000), ktorú prestížny magazín NME označil za tretí najlepší album uplynulej dekády (2000 – 2009). Podľa magazínu Gigwise je táto štúdiovka šiestym najlepším albumom vydaným v rokoch 2000 až 2009. Primal Scream ale nespia na vavrínoch a naďalej produkujú skvelú hudbu. Na ostatnom, už desiatom štúdiovom albume More Light produkovanom Davidom Holmesom stavili na moderný rock’n’roll plný psychedelických zvukov, ktorý im kritika zhltla aj s navijakom. Primal Scream tento rok potvrdzujú, že naživo sú stále vynikajúci. Predstavili sa napríklad na slávnom britskom festivale Glastonbury alebo na londýnskom iTunes festivale. Momentálne sa skupina pripravuje na miniturné po Japonsku… Viac o interprétovi na  www.primalscream.nethttps://myspace.com/primalscream alebo FB.

Setlist Primal Scream – Bratislava – 19.11.2013:
01. 2013
02. Hit Void
03. Burning Wheel
04. Slip Inside This House
05. Shoot Speed
06. Accelerator
07. Culturecide
08. River of Pain
09. Walking with the Beast
10. Goodbye Johnny
11. Turn Each Other Inside Out
12. Autobahn
13. It’s Alright
14. Swastika Eyes
15. Country Girl
16. Rocks
Prídavky:
17. Higher Than the Sun
18. Loaded
19. Movin On Up