Citron – Rebelie Rebelů Tour 2016 | 3.5.2016 | Atelier Babylon | Bratislava | Foto: Jana

Naša fotografka Jana vám prináša fotky z koncertu legendy českého metalu Citron, ktorý sa konal 3. mája v bratislavskom Atelieri Babylon v rámci Rebelie Rebelů Tour 2016.

Len málo skupín z minulosti si zaslúži nesmrteľný status legendy. Medzi ne určite ostravský Citron patrí. Svoju metalovú etapu začali písať v období, keď prichádza do kapely v roku 1981 Radim Pařízek. Sám sa honoruje na albumoch nielen ako bubeník, ale aj ako „vedoucí“. A naozaj je to práve on, ktorý z lokálnej kapely vytvoril heavy metalovú stálicu rokov 80-tych.

Citron sa po 26 rokoch vrátil na slovenské pódia. Spoločnosť Radimovi Pařízkovi robili Láďa Křížek, ktorý naspieval neprekonateľný album Radegast a česká rocková kráľovná, ktorá snáď ani nestarne, Tanja. V novej zostave sa objavili traja noví členovia – Djordje Erič – gitara, Pavel Hanus – gitara a Jiří Rain – basgitara. Citron zahral v ten večer zásadné a prelomové skladby pre československé metalovú scénu ako Radegast, Nad hlavou léta Rock ‚n‘ Roll,  Kráska a Radegast, Uragán či Kam jen jdou lásky mé. Na hlavných protagonistoch bolo vidieť, že „roková léta“ majú vyryté v tvári, ale na výkone im to nič neubralo.

Večer otvorila kapela Symfobia z Nitry.

Citron (CZ) - Rebelie Rebelů Tour 2016

Citron (CZ) – Rebelie Rebelů Tour 2016