Lockdown: Online koncerty!

Situácia v kultúre sa nachádza v dlhodobom úpadku. Kluby zavreté, mnoho koncertov sa zrušilo, ľudia pracujúci v tejto oblasti bez príjmu a pomaly už na mizine. Tento stav tak likviduje všetko a kompenzácia za straty pre kultúru akosi neprišla. Teraz je to práve na Vás fanúšikoch, či kultúra prežije a bude fungovať tak ako v minulosti, alebo v nej všetko skolabuje. Možno si poviete nech, veď Ja mám svoj život, ale opýtaj sa sám seba či Tvoj život nebude postrádať práve ten večer keď s priateľmi vyrazíš do hudobného klubu na koncert? Odreaguješ sa, zabavíš, zresetuješ hlavu či nájdeš nových priateľov.

Momentálne je situácia zlá a tak kapely, hudobné médiá, kluby, celý rad technikov potrebuje práve Tvoju pomoc. Samozrejme nechce nikto z nich plakať a naťahovať ruku s prosbou o pomoc a práve preto vznikla táto iniciatíva. Po dohodách s kapelami, majiteľom klubu a firmou ktorá technicky zabezpečí prenos sme sa rozhodli usporiadať Lockdown Concerts. Vysielania koncertov  budú vysielané z klubu a Ty tak tieto skvelé kapely a ich koncerty môžeš sledovať u seba doma. Suma, ktorá sa vyzbiera z predpredaja on line lístkov  bude prerozdelená medzi kapely, klub a ďalší personál, ktorý bude prenos kapiel zabezpečovať. Touto formou im chceme pomôcť v súčasnej neľahkej situácii a práve teraz sa touto formou obraciame na Vás fanúšikov.

Nitriansku skupinu SYMFOBIA založil klávesák František Molnár v roku 2015. Ešte v tom istom roku vydali debutový materiál „Way of the Queen“, odohrali niekoľko koncertov. Dokonca predskakovali v Banskej Bystrici hviezdam SABATON a NIGHTWISH pred beznádejne vypredaným amfiteátrom. V roku 2019 uzrel svetlo sveta druhý a stále aktuálny štúdiový počin „Smog of Tomorrow“.

Kapelu SYMFOBIA môžeme pokojne označiť ako slovenské jednotky symfonického metalu. V jej čele sú dve speváčky. Na jednom pódiu sa počas svojej kariéry ocitli aj s takými menami ako THERION, POWERWOLF či ARCH ENEMY. Vlani sa ako jediná slovenská kapela predstavili na hlavnom pódiu festivalu Masters of Rock.

„Rok 2020 mal priniesť skupine množstvo veľkých koncertov. Turné po Česku s legendárnou skupinou CITRON, v lete sme sa mali predstaviť na festivaloch Metalfest v Plzni, Ostrava v Plamenech, či Topfest. Tešili sme sa aj na naše vystúpenie na Winter Masters of Rock v Zlíne, ale kvôli pandémii, tak ako všetci, sme museli naše plány odložiť a zmeniť,“ povedal manažér skupiny Stanislav Černák a pokračoval: „Preto sme privítali takúto možnosť online koncertu pre našich fanúšikov.“

Kapela len prednedávnom oznámila zásadnú zmenu. Obľúbená speváčka Simona Janovičová sa rozhodla opustiť kapelu. Erika Strečková však neostala jedinou speváčkou v SYMFOBII, jej novou partnerkou sa stala Dominika Hodáňová. A práve tento online koncert bude Dominikinou live premiérou v kapele. 

Dátum: 27.11.2020 19:00
Hrací čas: 60 minút
Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/lockdown-concert-symfobia-2020-11-27/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/955309408211235/

Kapela Marturos vznikla v roku 2015 v meste Prievidza. Založili ju speváčka Maggee a bubeník, vtedy gitarista, Matúš. Po viacerých menších vystúpeniach sa im podarilo hrať so známymi interprétmi ako napr. Marco Mendoza, Tyr, Dragonhammer, Gutalax, Doomas, Sunrise a iní. Vo februári 2019 pod vydavateľstvom SupportUnderground vydali svoj debutový album „Nameless“. Na prelome rokov 2019/2020 nastali interné komplikácie a museli sa poobzerať po novom basákovi a gitaristovi. Netrvalo to dlho a ich zostava bola opäť kompletná. Kapele tak ako mnoho ďalším nepriala súčasná pandemická situácia a tento rok musela niekoľko koncertov zrušiť. Momentálne pracujú v štúdiu na druhom albume a ako jeho predvoj zverejnili 7.7.2020 klip k singlu As You Sow, So Shall You Reap.

Dátum: 27.11.2020 21:00
Hrací čas: 60 minút
Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/lockdown-concert-marturos-2020-11-27/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/2818584201797127/

Kapelu EUFORY založila bubeníčka Miriama Hodoňová v r. 2008 pôvodne ako revivalovku Def Leppard. Kapela sa vyprofilovala vlastnými skladbami a natočením prvého CD “ Flying IslandEufory” v r. 2015 a tento rok si uvádza ako svoj rok ”0”- pre skutočnú hudobnú dráhu kapely. Kapela vyhrala niekoľko amatérskych súťaží a od r. 2016 už pravidelne koncertuje na klubových i festivalových pódiách . Svoje druhé CD “Higher and Higher “ vydáva kapela u americkej nahrávacej spoločnosti – Sliptrick Records v r. 2018 . Kapela sa na Slovensku už zaradila medzi lídrov v žánri Heavy/Power Metalu. EUFORY pristupuje k vystupovaniu profesionálne a neustále si svojou hrou, hravosťou a energiou rozširuje svoju fanúškovskú základňu . Rok 2020 bol ale odlišný – kôli pandémii aj na Europskom kontinente. Napriek tomu odohrali 15 koncertov a takmer také isté množstvo festivalových vystúpení presunuli na r .2021 . Ďalšou zmenou bola výmena na poste basgitaristu. Dlhoročný člen Aďo Benca sa počas leta rozhodol opustiť kapelu a počas posledného letného koncertu sa stihol rozlúčiť a kapelou i publikom a zároveň kapela predstavila aj jeho náhradníka. Momentálne začali EUFORY nahrávať svoj tretí album a tento ON LINE koncert odohrajú už aj s novým členom. Jeho meno je Filip Andel a predtým pôsobil v košickej kapele Fictive Mary.

Dátum: 27.11.2020    19:00
Hrací čas: 60 minút
Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/lockdown-concert-eufory-2020-11-28/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/3569287419795724/

Kapela MAD FREQUENCY odohrala svoj 200 stý koncert a pridali ešte aj 6 ďalších vystúpení, čím sa určite radia k tým skupinám, ktoré toho stihli tento rok najviac. 18 ty rok na scéne mali osláviť novým EP ´´Keď túlaš sa tmou´´ a predovšetkým novým cd ´´All Done In Vain´´. Toto všetko však bude musieť počkať, pretože chalani chcú oslavovať so svojimi fanúšikmi hlavne na koncertoch a festivaloch, ktoré snáď prídu v budúcom roku a vydanie teda posunuli na neurčito. Čo však chcú stihnúť tento rok určite …je ešte jeden koncert …a tak teda po prvý a dúfajme aj posledný krát to bude ON LINE 28.11. zo žilinského klubu SMER.

Dátum: 28.11.2020    21:00                           
Hrací čas: 60 minút
Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/lockdown-concert-mad-frequency-2020-11-28/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/295206198196626/
FB udalosť Lockdown Online Concert: https://www.facebook.com/events/444067639912954/
Predpredaj online lístkov: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/lockdown-concert-oz-hardrocker/

Zdroj: TS