Anna Calvi | 4.3.2014 | Stará tržnica | Bratislava | Foto: Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z koncertu britskej speváčky a gitaristky Anna Calvi, ktorý sa konal 4. marca v Starej tržnici v Bratislave.

Pred koncertom zahrala domáca predskokanka (slovenský pesničkársky objav roka 2013) Katarzia. Pódium premenila na intímny priestor a umožnila publiku nahliadnuť do svojho hudobného sveta.

Po nej už nasledovala britská speváčka a gitaristka Anna Calvi, ktorá naposledy na Slovensku vystúpila v roku 2012 na Pohoda festivale. Magický priestor Starej tržnice si podmanila hneď prvou skladbou „Suzanne And I svojím prenikavým hlasom a temnou gitarou. Mala zaujímavé nástrojové zloženie jej kapely. Gitary, bicie, klávesy, vibrafón či harmónium spolu vytvorili zaujímavý zvuk, ktorý dokonale ladil s výnimočným zjavom speváčky. V rámci koncertu zazneli skladby z debutového albumu ako „I’ll Be Your Man“, „First We Kiss“, „Desire“ no speváčka odohrala takmer celý nový album „One Breath“. Ten podľa kritikov patrí k tomu najlepšiemu, čo za uplynulý rok na svete vzniklo. Na koncerte gradovali piesne v rôznych úpravách hlasu a gitary. Anna Calvi predviedla v Bratislave koncert pre náročných poslucháčov. Aj keď speváčka komunikovala pomenej, rozprávala za ňu jej gitara a spev ktorý bol doplnený jej kapelou. Zaplnená stará tržnica fanúšikmi vytvorila veľmi príjemnú atmosféru a bol to jeden z výnimočných koncertov tohto roku. Koncert Anny Calvi si môžete v tomto fotoreporte vychutnať…

speváčka a gitaristka Anna Calvi (UK) - Anna Calvi | 4.3.2014 | Stará tržnica | Bratislava | Foto: Dreamwolf
speváčka a gitaristka Anna Calvi (UK)

Mini profil ANNA CALVI (UK): Anna Calvi je anglická hudobníčka s talianskymi koreňmi. Na hudobnej scéne sa pohybuje približne od roku 2006, debutový album však vydala až v roku 2011, nazvala ho „Anna Calvi „. Kritici sa o ňom vyjadrovali ako o prvej veľkej nahrávke roka. Anna bola taktiež nominovaná v ankete BBC’s Sound of 2011 a jej debutový album na Mercury Music Prize i Brit Awards. V roku 2013 vydala svoj už druhý album „One Breath“… Viac o interprétovi na annacalvi.com, en.wikipedia.org/wiki/Anna_Calvimyspace.com/annacalvi alebo FB.