Zo speváka Rakovickeho je herec

Po islandskom debute Zjavenie, poslednom singli Satellite v spolupráci so severskou dvojicou Folx, prichádza Rakovicky s novým singlom “Lose Control”,  v ktorom spojil sily s touto dvojicou. Je to ďalší singel, ktorý je predzvesťou pripravovaného sólového albumu.

Charizmatický líder slovenskej kapely Lavagance tentoraz viac zabrúsil do filmovej branže a v klipe k piesni “Lose Control” sa sám zmenil na herca, ktorý stvárňuje rolu „západonemeckého špióna“, na akého sme zvyknutí z nemeckých kriminálok.

V hlavnej úlohe sa predstavil Rakovicky spoločne s Ruskou Tatianou Makrinovou, ktorá vyštudovala University of the Arts of London-London College of Fashion. Momentálne je z nej Berlínčanka. „Práve ona nám ukázala zákutia tohto čarovného mesta. Nechali sme sa ňou viesť pri výbere lokácií, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru diela.hovorí Marek Rakovický.

Rakovicky svoj najnovší klip zveril do rúk mladého režiséra Mareka Moučku a kameramana Igora Smitku. „Páčil sa mi ich cit pre detail a celkovú atmosféru, používali sme filmovú optiku, aká sa používa napríklad na hollywoodských produkciách… pokračuje Rakovicky.  Kreatívny tím vraj hneď vedel, ako uchopiť „Lose Control“ v uliciach Berlína tak, aby hudba adekvátne korešpondovala s obrazom. „Toto mesto má svojskú atmosféru a určitú magickosť súvisiacu s jeho históriou, ale aj ľuďmi samotnými…, dodáva.

Momentálne Rakovicky spolu s producentským duom Folx, pracuje na svojom sólovom projekte, ktorým nepochybne opäť posunie hranice slovenskej tvorby ďalej, ako sme u domácich interpretov zvyknutí. Jeho doterajšia nezameniteľná tvorba prevažne v anglickom jazyku, za ktorú sa nemusíme hanbiť ani za hranicami, tomu nasvedčuje. „Stále sa snažím zdokonalovať, filmy pozerávam hlavne v angličtine a rovnako aj čítam knihy. Momentálne je mojím obľúbencom a súkromným hrdinom nórsky spisovateľ Karl Ove Knausgaard, ktorý mi vo svojich knižkách hovorí z duše,uzatvára Rakovicky.

Predpremiéra a krst nového klipu boli súčasťou série koncertov “Hudba bez hraníc”, ktorá sa uskutočnila 24.augusta na Magio pláži v Bratislave.

Zdroj: TS